Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2023

Po návratu ze soustředění duel v Albrechticích proti Ružomberku

Po středeční remíze s Wislou Pulawy čeká na celý tým v sobotu od čtvrté hodiny odpolední další letní test. Do Karviné, respektive Albrechtic dorazí slovenský prvoligový celek MFK Ružomberok.

Karvinští fotbalisté mají úspěšně za sebou herní soustředění v Polsku. V pátek po obědě nasedli do autobusu a vydali se na více než pětihodinovou zpáteční cestu do Karviné. S pobytem u našich severních sousedů vyjádřil trenér Tomáš Hejdušek spokojenost. „Máme dvě lehčí zranění, jinak soustředění bylo fajn. Odpracovali jsme přesně tolik, kolik jsme toho měli v plánu,“ prohlásil krátce po odjezdu ze Sedlece kouč MFK.

Po soustředění si však hráči neodpočinou, jelikož už v sobotu hrají v pořadí čtvrtý přípravný zápas. Po Stonavě se nyní představí v další nedaleké obci, která je baštou fotbalu – v Albrechticích. Tam začínal s fotbal brankář Vladimír Neuman. „Konečně si zase zahrajeme před našimi fanoušky, kteří určitě do Albrechtic dorazí. Po náročném soustředění rozložíme síly mezi dvě jedenáctky, přestože původní záměr byl, že někteří hráči dostanou větší minutáž. Ale nakonec jsme se rozhodli jinak,“ doplnil trenér Hejdušek. První minuty v karvinském dresu zapíše Martin Doležal.

Slovenský Ružomberok je v letní přípravě zatím stoprocentní. Tři zápasy = tři výhry. První dvě utkání vyhráli svěřenci trenéra Petera Tomka na hřištích soupeřů v Kroměříží (3:1) a Košicích (3:2). Před třemi dny pak doma porazili Pohronie 2:1. Ružomberok skončil v uplynulé sezóně slovenské Fortuna ligy na konečném sedmém místě a ve finálovém utkání baráže o předkolo Evropské konferenční ligy podlehl 1:3 Žilině.

Oba týmy jsou poměrně pravidelnými soupeři v přípravných obdobích. Poslední vzájemný duel je starý téměř přesně dva roky. Karvinští v Ružomberku 17. července 2021 prohráli 1:2.


Přípravné utkání MFK Karviná – MFK Ružomberok se uskuteční v Albrechticích v sobotu 8. července v 16 hodin. Výši vstupného určil domácí oddíl FK Baník Albrechtice na 50 Kč. Pro vstup do areálu je pro fanoušky vyhrazen vchod od hlavní cesty.

Rozhovory Rozhovory
út 28.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Svozil

Stoper Jaroslav Svozil přišel v létě z Ostravy. V rozhovoru promluvil i o svých dalších angažmá, o tradici během vítězného pokřiku a zmínil i několik bývalých či současných spoluhráčů, na které nedá dopustit. Řeč ale přišla i na blížící se Vánoce…

so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo