Generální partner
Světlý režim
8. červenec 2023

Trenér Hejdušek po výhře: Takového týmového výkonu si cením

Spokojený s výsledkem a především s čistým kontem byl po utkání trenér MFK Tomáš Hejdušek. Obě jedenáctky také pochválil za týmový výkon a objasnil některé absence...

Trenére, jak hodnotíte vítězství nad Ružomberkem?
Jsem samozřejmě rád, ale pro mě je nejdůležitější, že se nám konečně podařilo neinkasovat. Jinak šancí jsme asi měli víc než soupeř. Škoda, měli jsme přidat druhou pojistku. Soupeř měl v každém poločase po jedné šanci po našich chybách. Zápas byl pod naší kontrolou.

O výhře rozhodl svou třetí brankou v přípravě Lucky Ezeh. Z něho musíte mít radost, že?
To je jenom dobře. Je to mladý a pracovitý kluk, který se do šance umí dostat. Ale není to jen o něm - vstřelil gól po pěkné akci a centru Dana Bartla. Jen tak dál…

Přístup hráčů k utkání byl příkladný, že?
Toho si cením, takto si to představuji. Týmový výkon v obou poločasech, jeden makal za druhého. Perfektní, takhle by to mělo být. Navíc tahle výhra je velkou vzpruhou i po psychické stránce.

Takže určitě lepší výkon než ve středu proti Wisle Pulawy?
To jednoznačně! Byli jsme soudržnější a pracovitější. Ve středu to bylo v plné únavě, nyní po sedmihodinové cestě z Polska, odkud jsme dorazili včera večer…

…navíc panovalo úmorné vedro.
To bylo pro oba soupeře stejné. Buďme rádi, že je léto a bylo teplo (smích). Musíme být připravení, že i v prvním kole proti Zlínu může panovat takové počasí. Je však pravdou, že kvůli dlouhé cestě ze soustředění jsme se nakonec rozhodli, že zátěž rozložíme na dvě kompletní jedenáctky.

Zmínil jste soustředění. Spokojenost?
Určitě jo. Odtrénovali jsme v Polsku přesně tolik, kolik jsme toho měli v plánu.

Do zápasu nenastoupili někteří hráči – Doležal, Lapeš či Bederka a další. Jak to s nimi vypadá?
Martin Doležal dohání kondiční deficit, Lapeš s Bederkou jsou lehce zranění. Takže uvidíme, jak to bude v dalším týdnu. Máme kondičního trenéra a fyzioterapeuty. Až od nich dostanou kluci zelenou, že jsou připraveni, půjdou s námi do tréninku.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo