Generální partner
Světlý režim
9. červenec 2023

Vladimír Neuman: Konečně jsem si zachytal doma

S gólmanem Vladimírem Neumanem byl probrán vítězný duel s Ružomberkem, který se hrál v Albrechticích - tedy v areálu, kde začínal s fotbalem. Došlo i na EURO U21, kterého byl s českým národním týmem přímým účastníkem.

Výhra a konečně s nulou musí těšit, ne?
Měli jsme dva cíle – vyhrát a udržet čisté konto. Podařilo se obojí, takže jsme spokojení.

Musel jste řešit jedinou vážnější nepříjemnost a bylo z toho břevno a dorážka.
Už si to úplně nevybavím. Ale protihráč šel na mě, udělal dobře náznak do strany, ale trefil břevno. Ještěže tak (úsměv).

V Albrechticích jste začínal s fotbalem. Jaké to bylo se vrátit na domovské hřiště?
Konečně jsem si tady doma zachytal. Mám z toho radost, bylo tady plno známých. Se všemi jsem se zdravil. Doufám, že si tady ještě zachytám, ale na to mám ještě dost času (smích).

Vybavíte si, kdy naposledy jste chytal za domácí klub?
Nikdy! Já tady spíš hrával – tuším střeďáka. Ale to už bude hodně dlouho.

Minulý týden v pátek jste se připojil k týmu po evropském šampionátu do 21 let. Už přebolel těsně uniklý postup ze skupiny?
Asi jo, ale vstřebávali jsme to všichni. Byli jsme naštvaní, že se to nepodařilo. Byli jsme fakt blízko. Do každého utkání jsme šli s jasným cílem a myslím si, že proti Anglii i Německu to bylo vidět v mnoha aspektech.Po vítězství nad Německem stačilo neprohrát s Izraelem. Dolehlo to na vás trochu?
Měli jsme to ve své moci. Nepovedlo se. Velká škoda! Myslím, že nervozita na nás byla znát. Poslední krok holt bývá nejtěžší. Všichni to víme.

Pro vás to byl první takový turnaj. Povídejte, jak se vám zamlouvalo zázemí a servis okolo?
Něco neskutečného, nejvyšší úroveň ve všem – hotely, hřiště a celkový sevrvis. To se musí zažít. Každý den jsem si užíval plnými doušky a jsem rád, že jsem mohl být součástí týmu. Je to perfektní zkušenost do budoucna.

Mistry Evropy se stali Angličané. Zaslouženě?
Zcela zaslouženě! Vždyť všechny zápasy vyhráli a nedostali ani jeden gól.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo