Generální partner
Světlý režim
9. červenec 2023

Vladimír Neuman: Konečně jsem si zachytal doma

S gólmanem Vladimírem Neumanem byl probrán vítězný duel s Ružomberkem, který se hrál v Albrechticích - tedy v areálu, kde začínal s fotbalem. Došlo i na EURO U21, kterého byl s českým národním týmem přímým účastníkem.

Výhra a konečně s nulou musí těšit, ne?
Měli jsme dva cíle – vyhrát a udržet čisté konto. Podařilo se obojí, takže jsme spokojení.

Musel jste řešit jedinou vážnější nepříjemnost a bylo z toho břevno a dorážka.
Už si to úplně nevybavím. Ale protihráč šel na mě, udělal dobře náznak do strany, ale trefil břevno. Ještěže tak (úsměv).

V Albrechticích jste začínal s fotbalem. Jaké to bylo se vrátit na domovské hřiště?
Konečně jsem si tady doma zachytal. Mám z toho radost, bylo tady plno známých. Se všemi jsem se zdravil. Doufám, že si tady ještě zachytám, ale na to mám ještě dost času (smích).

Vybavíte si, kdy naposledy jste chytal za domácí klub?
Nikdy! Já tady spíš hrával – tuším střeďáka. Ale to už bude hodně dlouho.

Minulý týden v pátek jste se připojil k týmu po evropském šampionátu do 21 let. Už přebolel těsně uniklý postup ze skupiny?
Asi jo, ale vstřebávali jsme to všichni. Byli jsme naštvaní, že se to nepodařilo. Byli jsme fakt blízko. Do každého utkání jsme šli s jasným cílem a myslím si, že proti Anglii i Německu to bylo vidět v mnoha aspektech.Po vítězství nad Německem stačilo neprohrát s Izraelem. Dolehlo to na vás trochu?
Měli jsme to ve své moci. Nepovedlo se. Velká škoda! Myslím, že nervozita na nás byla znát. Poslední krok holt bývá nejtěžší. Všichni to víme.

Pro vás to byl první takový turnaj. Povídejte, jak se vám zamlouvalo zázemí a servis okolo?
Něco neskutečného, nejvyšší úroveň ve všem – hotely, hřiště a celkový sevrvis. To se musí zažít. Každý den jsem si užíval plnými doušky a jsem rád, že jsem mohl být součástí týmu. Je to perfektní zkušenost do budoucna.

Mistry Evropy se stali Angličané. Zaslouženě?
Zcela zaslouženě! Vždyť všechny zápasy vyhráli a nedostali ani jeden gól.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo