Generální partner
Světlý režim
2. duben 2022

Po reprezentační přestávce přijedou Klokani, Karviná-Bohemians Praha (ne,16)

Pouhá čtyři kola zbývají do konce základní části a Karvinští opravdu velice nutně potřebují doma potvrdit poslední vítězství z Ostravy. V cestě jim tentokrát bude stát tým z hlavního města, kterému v tabulce patří třináctá příčka.

Jediná reprezentační pauza je minulostí. Fotbalisté MFK měli dost času se připravit na vyvrcholení sezóny – do konce základní části zbývají odehrát čtyři utkání, dalších pět bude v nadstavbě a všichni v Karviné si přejí přídavek o další dvě v baráži. Aktuální ztráta svěřenců Bohumila Páníka na barážové příčky činí sedm bodů. „Nás do konce sezóny čekají už pouze důležité zápasy, pro nás se v tomto ohledu už několik týdnů nic nemění. Během pauzy jsme si ale vyčistili hlavu, bylo to potřeba. Proto byl první týden kreativnější, byly tam nějaké teambuildingové aktivity, ale od pondělí už se soustředíme výhradně na Bohemku,“ podotkl trenér Páník.

Kádr nebyl během pauzy kompletní, protože Antonín Svoboda a Vlasiy Sinyavskiy byli na reprezentačních akcích. Karvinské čeká v neděli soupeř, který má druhou nejhorší obranu v lize a na hřištích soupeřů získal nejméně bodů z celé ligy (6). „Ano, to jsou jasná čísla. Ale pozor, Bohemka umí střílet góly, vstřelila jich víc než my. Proto musíme být na pozoru. Respektujeme její sílu, ale nebojíme se,“ podotkl zkušený kouč MFK.

V týmu z pražské části Vršovice se během reprezentační pauzy udála jedna zásadní změna – po vzájemné dohodě s klubem skončil hlavní trenér Luděk Klusáček, který Klokany vedl od října 2019. Na jeho pozici povýšil dosavadní asistent Jaroslav Veselý. „Vedení klubu sáhlo po trenérovi, který v klubu byl a zná ty hráče. Ale jeho pohled na fotbal může být jiný, takže sami jsme v očekávání, s čím přijde,“ usmál se Páník.

Třiadvacet bodů za šest výher, pět remíz a patnáct porážek nasbíral tým Bohemians Praha 1905 v této sezóně. Klubové vedení nebylo spokojené už v zimě, proto zimních změn bylo poměrně dost. Z Karviné dorazil Antonín Křapka, ze Slovácka Daniel Mareček a například na hostování ze Slavie přišel Michal Beran. S klubem se rozloučili Jan Vodháněl, Patrik LeGiang, Vladislav Levin či Kamil Vacek.

Bohemka poměrně často točí gólmany i to zřejmě souvisí s neuspokojivou defenzivou – 52 obdržených gólů je toho důkazem. Už pět zápasů čekají Klokani na výhru, naposledy se radovali z výhry 12. února, kdy porazili 2:0 Zlín.

Z posledního výjezdu do Karviné Bohemka nedovezla domů ani bod. Ovšem podzimní duel v Ďolíčku vyhrála jednoznačně 3:0 díky obrovským chybám v defenzivě MFK. Nejlepší střelci obou týmů? Pětigólový kapitán Michal Papadopulos a na druhé straně sedmigólový odchovanec MFK Karviná David Puškáč.

Utkání 27. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 3. dubna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek. Pokladny stadionu se otevřou v 14:45 hodin, cena vstupenek je jednotná – 50 Kč.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo