Generální partner
Světlý režim
26. říjen 2019

Poprvé v lize na Střelecký ostrov, Č. Budějovice-Karviná (ne, 14:30)

405 kilometrů dělí stadiony Karviné a Českých Budějovic. Fotbalisté MFK míří poosmé v sezóně na hřiště soupeře. Zatím z výjezdů přivezli osm bodů, což je pátý nejlepší počin v celé soutěži!

Tři ligová utkání čekají Karvinští na vítězství – naposledy se z tří bodů radovali před měsícem v Příbrami. V sobotu po obědě cestují autobusem na jih Čech, kde je v neděli odpoledne čeká duel s nováčkem nejvyšší soutěže.

Kromě rekonvalescentů může kouč František Straka, mimochodem českobudějovický rodák, počítat i s útočníkem Michalem Petráněm, který minulý zápas musel nuceně vynechat kvůli vyloučení na půdě Sparty. „Jsem rád, že se Michal vrací. Navíc i marodi se uzdravili, jen na nich znát kondiční deficit,“ informoval Straka.

Rázně prohlásil i cíl, s jakým se celý tým na cestu vydává. „Chceme určitě bodovat, to je priorita,“ řekl František Straka. Soupeře respektuje a líbí se mu, jak se tým Davida Horejše prozatím prezentuje. „Je to schopný a dobře postavený tým, vhodně posílen o zkušené borce Sivoka nebo Drobného. Jejich poslední vítězství 3:1 v Olomouci mě překvapilo, ale na druhou stranu utvrdilo, že v síle a kvalitě,“ dodal na adresu nováčka FORTUNA:LIGY.

České Budějovice se do nejvyšší soutěže vrátily po čtyřech sezónách strávených o patro níž. Postup jim vystřílel David Ledecký, autor osmnácti gólů. Vedení klubu v létě nezahálelo a přivedlo třeba střelce Michaela Rabušice, který je ovšem zraněný, dlouho vyčkával bývalý reprezentant Tomáš Sivok – nakonec smlouvu podepsal.

Po konci smlouvy v Karviné zamířil na malebný jih Čech bosenský krajní obránce Benjamin Čolić a před čtrnácti dny se po osmnácti letech vrátil do mateřského klubu čtyřicetiletý gólman Jaroslav Drobný.

Dynamo nasbíralo ve třinácti duelech čtrnáct bodů, šest v posledních dvou duelech. Mezi oběma kluby půjde v neděli o historicky první vzájemný zápas na úrovni nejvyšší soutěže. Druholigových zápasů mají za sebou víc - v postupové karvinské sezóně vyhrál tým ze Slezska doma jasně 5:0, v Budějovicích se urodila divoká remíza 4:4, kterou pamatuje kvarteto Janečka, Dreksa, Pastornický a Puchel.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY SK Dynamo České Budějovice – MFK Karviná začíná na Fotbalovém stadionu Střelecký ostrov v neděli 27. října v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec.     

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo