Generální partner
Světlý režim
26. říjen 2019

Poprvé v lize na Střelecký ostrov, Č. Budějovice-Karviná (ne, 14:30)

405 kilometrů dělí stadiony Karviné a Českých Budějovic. Fotbalisté MFK míří poosmé v sezóně na hřiště soupeře. Zatím z výjezdů přivezli osm bodů, což je pátý nejlepší počin v celé soutěži!

Tři ligová utkání čekají Karvinští na vítězství – naposledy se z tří bodů radovali před měsícem v Příbrami. V sobotu po obědě cestují autobusem na jih Čech, kde je v neděli odpoledne čeká duel s nováčkem nejvyšší soutěže.

Kromě rekonvalescentů může kouč František Straka, mimochodem českobudějovický rodák, počítat i s útočníkem Michalem Petráněm, který minulý zápas musel nuceně vynechat kvůli vyloučení na půdě Sparty. „Jsem rád, že se Michal vrací. Navíc i marodi se uzdravili, jen na nich znát kondiční deficit,“ informoval Straka.

Rázně prohlásil i cíl, s jakým se celý tým na cestu vydává. „Chceme určitě bodovat, to je priorita,“ řekl František Straka. Soupeře respektuje a líbí se mu, jak se tým Davida Horejše prozatím prezentuje. „Je to schopný a dobře postavený tým, vhodně posílen o zkušené borce Sivoka nebo Drobného. Jejich poslední vítězství 3:1 v Olomouci mě překvapilo, ale na druhou stranu utvrdilo, že v síle a kvalitě,“ dodal na adresu nováčka FORTUNA:LIGY.

České Budějovice se do nejvyšší soutěže vrátily po čtyřech sezónách strávených o patro níž. Postup jim vystřílel David Ledecký, autor osmnácti gólů. Vedení klubu v létě nezahálelo a přivedlo třeba střelce Michaela Rabušice, který je ovšem zraněný, dlouho vyčkával bývalý reprezentant Tomáš Sivok – nakonec smlouvu podepsal.

Po konci smlouvy v Karviné zamířil na malebný jih Čech bosenský krajní obránce Benjamin Čolić a před čtrnácti dny se po osmnácti letech vrátil do mateřského klubu čtyřicetiletý gólman Jaroslav Drobný.

Dynamo nasbíralo ve třinácti duelech čtrnáct bodů, šest v posledních dvou duelech. Mezi oběma kluby půjde v neděli o historicky první vzájemný zápas na úrovni nejvyšší soutěže. Druholigových zápasů mají za sebou víc - v postupové karvinské sezóně vyhrál tým ze Slezska doma jasně 5:0, v Budějovicích se urodila divoká remíza 4:4, kterou pamatuje kvarteto Janečka, Dreksa, Pastornický a Puchel.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY SK Dynamo České Budějovice – MFK Karviná začíná na Fotbalovém stadionu Střelecký ostrov v neděli 27. října v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec.     

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii