Generální partner
Světlý režim
26. říjen 2019

Poprvé v lize na Střelecký ostrov, Č. Budějovice-Karviná (ne, 14:30)

405 kilometrů dělí stadiony Karviné a Českých Budějovic. Fotbalisté MFK míří poosmé v sezóně na hřiště soupeře. Zatím z výjezdů přivezli osm bodů, což je pátý nejlepší počin v celé soutěži!

Tři ligová utkání čekají Karvinští na vítězství – naposledy se z tří bodů radovali před měsícem v Příbrami. V sobotu po obědě cestují autobusem na jih Čech, kde je v neděli odpoledne čeká duel s nováčkem nejvyšší soutěže.

Kromě rekonvalescentů může kouč František Straka, mimochodem českobudějovický rodák, počítat i s útočníkem Michalem Petráněm, který minulý zápas musel nuceně vynechat kvůli vyloučení na půdě Sparty. „Jsem rád, že se Michal vrací. Navíc i marodi se uzdravili, jen na nich znát kondiční deficit,“ informoval Straka.

Rázně prohlásil i cíl, s jakým se celý tým na cestu vydává. „Chceme určitě bodovat, to je priorita,“ řekl František Straka. Soupeře respektuje a líbí se mu, jak se tým Davida Horejše prozatím prezentuje. „Je to schopný a dobře postavený tým, vhodně posílen o zkušené borce Sivoka nebo Drobného. Jejich poslední vítězství 3:1 v Olomouci mě překvapilo, ale na druhou stranu utvrdilo, že v síle a kvalitě,“ dodal na adresu nováčka FORTUNA:LIGY.

České Budějovice se do nejvyšší soutěže vrátily po čtyřech sezónách strávených o patro níž. Postup jim vystřílel David Ledecký, autor osmnácti gólů. Vedení klubu v létě nezahálelo a přivedlo třeba střelce Michaela Rabušice, který je ovšem zraněný, dlouho vyčkával bývalý reprezentant Tomáš Sivok – nakonec smlouvu podepsal.

Po konci smlouvy v Karviné zamířil na malebný jih Čech bosenský krajní obránce Benjamin Čolić a před čtrnácti dny se po osmnácti letech vrátil do mateřského klubu čtyřicetiletý gólman Jaroslav Drobný.

Dynamo nasbíralo ve třinácti duelech čtrnáct bodů, šest v posledních dvou duelech. Mezi oběma kluby půjde v neděli o historicky první vzájemný zápas na úrovni nejvyšší soutěže. Druholigových zápasů mají za sebou víc - v postupové karvinské sezóně vyhrál tým ze Slezska doma jasně 5:0, v Budějovicích se urodila divoká remíza 4:4, kterou pamatuje kvarteto Janečka, Dreksa, Pastornický a Puchel.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY SK Dynamo České Budějovice – MFK Karviná začíná na Fotbalovém stadionu Střelecký ostrov v neděli 27. října v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec.     

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.