Generální partner
Světlý režim
25. říjen 2019

Straka: Budějovice předvádí kvalitní výkony

Poprvé v prvoligové historii se proti sobě postaví jihočeské Dynamo a MFK Karviná. Na lavičce hostů bude stát rodák z Českých Budějovic František Straka. Na duel ve svém rodišti se těší, nedělní prioritou je jakýkoliv bodový zisk ze Střeleckého ostrova.

Trenére, v neděli se představíte se svým týmem na jihu Čech v Českých Budějovicích, kde jste se narodil. Těšíte se „domů“?
Vyrůstal jsem tam a hodně se těším. V Dynamu jsem strávil žákovská a dorostenecká léta, potom jsem šel na vojnu. Ale to už je dávná minulost. A také jsem tam trénoval v sezóně 2007/2008.

Vracíte se do Budějovic během roku?
Mám tam sestru, synovce. Rád jezdím také na Hlubokou, kde relaxuji. Přes rok se tam samozřejmě dostanu a i nyní se tam moc těším.

Jak byste charakterizoval Dynamo, které se po čtyřech sezónách ve druhé lize vrátilo do nejvyšší soutěže?
„Černý kůže“ patří do ligy. Budějovice mají schopný tým, klubové vedení tým slušně posílilo. Především Tomáš Sivok a čerstvě Jarda Drobný jsou toho důkazem. Celý tým vypadá velmi solidně.

Překvapil vás poslední výsledek z Olomouce, kde Dynamo vyhrálo 3:1?
Určitě jo. Na druhou stranu to ukázalo jejich kvalitu a fakt, že dokážou v lize obstát. Navíc v první sezóně po postupu mají všichni nováčci nadšení a předvádí kvalitní výkony. České Budějovice nejsou výjimkou.

Po karetním trestu můžete počítat s útočníkem Michalem Petráněm. Je to pro vás pozitivní zpráva?
Michal je zpátky a za to jsem hodně rád. Škoda, že nebyl k dispozici v minulém utkání proti Slovácku, ale takový je fotbal. Chci říct, že to ale není pouze o Petráňovi. Dávají se nám dohromady i hráči, kteří byli zranění. Je na nich stále znát tréninkový a hlavně fyzický výpadek, ale jsem rád, že jsou zdraví.

Poslední vzájemný duel obou týmů spadá do druholigové, pro Karvinou, postupové sezóny. Na jihu Čech se urodila remíza 4:4. Dají se podobné gólové hody očekávat také v neděli?
To nevím, ale v Budějovicích chceme určitě bodovat. To je priorita!

Rozhovory Rozhovory
čt 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Jursa

Odchovanec MFK Karviná Tomáš Jursa se v létě vrátil zpátky do klubu, který ho vychoval a na který nedá dopustit. V rozhovoru hovoří i o svých angažmá na severu Čech či v nedaleké Opavě, s kterou byl krůček od postupu do Evropské ligy.

st 10.2. | redakce

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

út 26.1. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo