Generální partner
Světlý režim
19. říjen 2019

Potřeba tří domácích bodů jako sůl! Karviná-Slovácko (ne,15:30)

Karvinští zahájí čtyřzápasovou sérii mezi druhou a třetí reprezentační přestávkou domácím duelem proti šestému Slovácku - a potřebují doma nutně vyhrát!

Nevyhrát doma třikrát za sebou? Stalo se hned několikrát v poměrně krátké historii MFK Karviná. Čtyřikrát? Ano, v minulé sezóně! Aby ale karvinští fanoušci odešli pětkrát za sebou z domácího stadionu bez radosti z výhry? To zažívají poprvé. „A není to příjemné. To tady nikdy nebylo, doma jsme byli vždycky silní! Věřím, že tuto nepříznivou sérii v neděli zlomíme, využijeme nabídnuté šance a konečně doma zvítězíme,“ burcuje asistent hlavního trenéra MFK Marek Bielan.

Maximální důležitost tomuto utkání přikládají úplně všichni v klubu. „Doma nehrajeme špatně, ale bohužel nedáváme góly. Věřím, že fanoušci přijdou a dotáhnou nás k třem bodům. Škoda absence Michala Petráně, ale to je fotbal,“ uvedl Bielan k jednozápasové stopce karvinského útočníka za vyloučení na Letné proti Spartě.   

Krajní obránce Matúš Čonka vidí stejný problém, neschopnost vstřelit doma gól. „Před vlastními fanoušky jsme dali pouze dva góly. Čeká nás Slovácko, jehož postavení v tabulce vypovídá o všem. Tým se opírá o opory Kadlece, Petrželu nebo Kalabišku. Pozor je potřeba si dát i na Ondru Šašinku,“ nezapomněl na bratra karvinského útočníka Jakuba slovenský fotbalista.

Jihomoravské Slovácko prožilo reprezentační přestávku na šestém místě.  Ve venkovních duelech získalo sedm bodů a připsalo si skalpy Sparty a Plzně! Svěřenci Martina Svědíka ale například schytali také debakl 0:6 v Jablonci.

V létě tým posílil zkušený Milan Petržela z Plzně, v bráně chytá spolehlivě reprezentant do 21 let Matouš Trmal, v útoku se daří Ondřeji Šašinkovi, jehož Slovácko získalo na hostování z Ostravy. Vzadu si své odehraje zkušený Michal Kadlec. Nesmíme zapomenout ani na exkarvinské záložníky Jana Kalabišku a Vlastimila Daníčka.

Poslední vzájemný duel spadá do pátého kola nadstavby, ve kterém Karvinští prohráli 0:2, ale oběma týmům už o nic nešlo. V Karviné se oba týmy utkaly naposledy 2. září 2018 a Karvinští zvítězili po trefách Wágnera a Ba Louy 2:1!

Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 20. října v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Rejžek. Pokladny stadionu se otevřou v 14:15 hodin. Klubové bulletiny MFK KARVINÁ najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii