Další domácí ztráta, Karviná-Slovácko 0:2

20.10.2019 | redakce

Další domácí ztráta, Karviná-Slovácko 0:2 Špatné výsledky na vlastním stadionu pokračují. Karvinští v neděli odpoledne podlehli doma o dva góly Slovácku.

13.kolo, neděle 20.10.2019
MFK Karviná - 1.FC Slovácko  0:2  (0:1)
Branky: 25. Zajíc, 79. Kalabiška
ŽK: Steven, J. Šašinka, Lingr - Kadlec, O. Šašinka, Divíšek, Daníček
ČK: 70. Divíšek (SLO.)
Rozhodčí: Rejžek – Blažej, Melichar
MFK Karviná: Hrdlička – Ndefe, Dreksa, Rundić, Čonka (81. Vukadinović) – Smrž (46. Janečka), Hanousek – Ba Loua, Bukata, Lingr – Steven (46. J. Šašinka).
1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Havlík, Daníček – Petržela (72. Šimko), O. Šašinka (63. Kalabiška), Navrátil – Zajíc (86. Krejčí).
Počet diváků: 3608

Karvinští trenéři nasadili do základní sestavy poprvé od nadstavbového květnového utkání rekonvalescenta Pavla Dreksu a v průběhu utkání nastoupili další tři hráči, kteří v předchozích duelech marodili – Janečka, Šašinka a Vukadinović.

Domácí nezačali vůbec špatně, ale z platonické převahy vytěžili pouze zajímavý signál po standardní situaci kapitána Rundiće - Ndefe ovšem hlavičkoval zcela sám úplně mimo. Oba týmy se dostávaly do provozní teploty pomalu, na domácí straně bylo poměrně dost zkažených jednoduchých přihrávek.

V pětadvacáté minutě přišla první branka, přes Čonku s Dreksou se dostal Zajíc a střelou mezi nohy překonal Libora Hrdličku v karvinské bráně. Okamžitě mohl srovnat Steven, jenže podklouzl a míč skončil nad bránou. Pět minut před pauzou Hrdlička vyrazil hlavičkový pokus Zajíce a výsledek se neměnil. Nespočet standardních situací domácích zůstalo nevyužito.

Kouč František Straka připravil před začátkem druhé půle dvě střídání – místo Stevena šel na hrot Šašinka a ve středu zálohy místo Smrže operoval Janečka. Za deset minut mohlo být srovnáno. Ba Loua nádherně obešel jednoho z obránců hostů, předložil míč na malé vápno Šašinkovi, jehož zakončení levou nohou zblokoval zřejmě Kadlec.

Do zakončení se dral i Janečka, ale čistým skluzem ho o střelecký pokus obral Hofmann. V sedmdesáté minutě přišel faul Divíška na Ndefeho a žlutý kartónek. Jelikož Divíšek viděl už v tomto utkání druhý, musel předčasně do kabiny. Domácí ovšem zbývajících dvacet minut, byť hrozně chtěli, nevyužili.

Naopak smrtící direkt jim uštědřil exkarvinský Jan Kalabiška, který se jednoduše dostal přes několik protihráčů těsně do pokutového území, navedl si míč na svou výbornou levačku a umístěnou střelou rozhodl o všech bodech pro Slovácko. Ve zbývajícím čase se domácí na nic nezmohli a nevyhráli doma ani na šestý pokus.

Domácí trenér František Straka: „Stále se trápíme v zakončení, potom se zbytečně dostáváme do křeče. Slovácko vyhrálo zaslouženě. Mají zkušený a hlavně dobrý tým. Z naší strany to nebylo dobré a ani ideální. Štve mě, že Slovácko ve druhé půli jednou vystřelí na bránu a dá nám gól Kalabiška, kterého tady všichni znají.  V některých fázích zápasu jsme předváděli věci, kterým nerozumím. Je to hodně o hlavě a kluci mají sebevědomí dole. Musíme se z toho oklepat a připravit se na Budějovice.“

Hostující trenér Martin Svědík: „Po počátečním oťukávání to bylo od nás aktivní, dostali jsme se i do vedení. Soupeř následně znervózněl a začal ztrácet míče. Naopak ale hrozil ze standardních situací. Vstup do druhé půle od nás nebyl dobrý, hráli spíš domácí. Vyloučení nám nakonec paradoxně pomohlo, byli jsme kompaktnější a potvrdili to druhým gólem. Karviné se evidentně nehrálo do plných dobře. Tyto tři body potřebujeme příště potvrdit proti Opavě.“

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.