Generální partner
Světlý režim
8. květen 2021

Před fanoušky proti pohárovému aspirantovi, Karviná-Slovácko (ne,15)

Nadcházející domácí zápas bude zvláštní v tom, že po více než sedmi měsících se bude hrát před fanoušky. Fotbalisté MFK vyzvou další překvapení sezóny - tentokrát klub z jihu Moravy, který si brousí zuby na historickou účast v v pohárové Evropě.

Poprvé od loňského 26. září se půjde v Karviné na ligový fotbal, o čtyři dny později ještě osm stovek fanoušků vidělo pohárový konec s Vlašimí - od té doby mrtvo a prázdno. Ale to se všechno změní druhou květnovou neděli. Čtyři stovky permanentkářů se podívá na tribuny a uvidí svěřence Jozefa Webera v akci. „Všichni se na fanoušky těšíme. Pro oba týmy to bude velká vzpruha, navíc nepůjde slyšet každé slovo a každý výkřik. Lidé opravdu dlouho nebyli na fotbale,“ prohlásil natěšený trenér Weber.

Podobně hovořili Lukáš Bartošák či kapitán Michal Papadopulos. „Konečně budeme mít fanoušky na stadionu. Těšíme se,“ vzkázal Papadopulos. Střelec vyrovnávací branky z minulého utkání proti Pardubicím pouze doplnil. „Rádi bychom kvůli nim dali co nejvíc a gólů a vyhráli,“ řekl.

Na soupeře, s kterým Karvinští posledních pět zápasů shodně prohráli 0:2, má Jozef Weber pouze slova chvály. „Tým je dlouho pospolu. Slovácko má výborné hráče a trenéra Svědíka. Tuto sezónu jim to všechno sedlo. Víme, že tento zápas je pro ně velice důležitý. O to víc to pro nás bude těžší utkání,“ předpokládal dva dny před zápasem hlavní trenér MFK Karviná, který se vůbec poprvé potká jako soupeř se svým bývalým kolegou z Karviné Josefem Muchou, který působí právě na Slovácku. „Na Pepu i Martina Svědíka se moc těším. Bude to zajímavé a určitě se během utkání trochu pošťouchneme,“ zasmál se.

Slovácko bylo před tímto kolem na čtvrté pozici, která zaručuje účast v předkole EL. Jenže z posledních pěti kol hned čtyřikrát prohrálo a zápas v Karviné je pro zbývající zápasy podle hlasů z kabiny týmu z Uherského Hradiště klíčové. Kouč Martin Svědík nebude moct počítat s dvěma vykartovanými hráči – Markem Havlíkem a Michalem Kohútem a zdravotní problémy měl třeba Jan Kalabiška, který karvinské prostředí velice dobře zná.

Vzájemný zápas na Slovácku spadající ještě do podzimní části, který ale otevíral rok 2021, skončil dvougólovým vítězstvím domácího týmu. Oba týmy spoléhají na své střelce, Karviná na osmigólového Michala Papadopulose, Slovácko na desetigólového Jana Klimenta.

Vzájemné zápasy hovoří jednoznačně pro Slovácko, z deseti jich vyhrálo hned šest. Karvinští vyhráli pouze jednou, v září 2018 doma 2:1 po gólech Wágnera a Ba Louy. Zajímavostí je, že posledních pět utkání skončilo pokaždé výsledkem 2:0 pro tým z jihu Moravy.

Utkání 31. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 9. května v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec. Důležité informace před vstupem na tribuny najdou fanoušci v ucelené formě ZDE.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo