Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2021

První polský test! Ve středu se Zaglebie Sosnowiec

V rámci herního soustředění je na programu první přípravné utkání. Ve středu dopoledne se v Goslaw Sport Center představí svěřenci Jozefa Webera proti Zaglebie Sosnowiec. Po utkání se Karvinští vrátí zpět do Ustroně.

Bez komplikací zatím probíhá kemp v polské Ustroni. Po dvou tréninkových dnech se hráči MFK představí v zápase. „Úterní dopolední trénink byl dynamický a zaměřený na agresivitu ve hře. V předchozích zápasech to nebylo ono. Určitě to po hráčích budeme nejen ve středečním zápase vyžadovat. Zároveň věřím, že to bude jen a jen lepší," podotkl asistent trenéra Jan Baránek.

Podle Baránka dostane prostor většina hráčů, která pobývá v Ustroni. Prostřídáme to. Kluci budou mít šanci nám ukázat svou kvalitu, abychom věděli s kým dál počítat," dodal Baránek. Po druhém tréninku následovala předzápasová porada a večeře. Po ní pak celý tým zasedne k televizím a bude sledovat první semifinálový zápas EURA mezi Itálií a Španělskem.

Zaglebie Sosnowiec je účastník druhé nejvyšší polské soutěže (FORTUNA 1.LIGA). V uplynulé sezóně, která končila až 13. června, skončil Sosnowiec na předposledním (tedy 17.) místě tabulky se ziskem třiceti bodů. Trenér Kazimierz Moskal má v kádru jednoho bývalého hráče MFK Karviná – Macieje Ambrosiewicze. Ten působil v MFK v dorosteneckém věku.

Poslední vzájemný zápas skončil remízou 2:2, bylo to přesně před třemi lety.

Utkání Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná začíná ve Wodzislaw-Slaski (Goslaw Sport Center) ve středu 7. července v 11 hodin.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo