Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2016

Radek Voltr: O Karviné mi referoval „Zelí“

Čerstvá posila z pražské Slavie se v generálce radovala ze dvou gólů, což je příslib do prvoligových bojů, které se rozběhnou už příští týden.

Radku, generálku jste s přehledem zvládli. Spokojenost?
Herně i výsledkově to bylo dobré. Sice pár chybiček tam bylo, ale myslím si, že se můžeme v klidu koncentrovat na náš zápas v Jablonci. Výsledek vypadá slušně, ale příští sobotu na severu Čech to budeme úplně něco jiného. Všichni to víme, většina kluků si ligou prošla.

Vstřelil jste dva góly, ten druhý navíc s naprostou suverenitou.
Takhle přesně jsem to chtěl udělat. Co se týče mojí první branky, tak to vyplynulo ze hry. Podstoupil jsem dva souboje a v závěrečné fázi to bylo o tom, abych netrefil gólmana.

V první půli jste operoval na pravé straně zálohy, po změně stran vás trenér přesunul do útoku. Na obou pozicích jste dokázal skórovat. Kde se ale cítíte lépe?
Je mi to jedno, můžu hrát směrem dopředu úplně všude. Pouze na hrotu nemusím tolik bránit, což je jediný rozdíl (úsměv).

S ligou máte zkušenosti. Co Karvinou čeká?
Určitě tam je větší tlak na výsledek, hru i individuální výkony. Ale jsem přesvědčený, že to zvládneme a budeme hrát důstojnou roli.

S kým jste konzultoval příchod do Karviné?
S Jardou Zeleným jsme velcí kamarádi už od dorostu. Oba jsme z Hradce Králové, takže právě on mi referoval. Něco přidal i Honza Šisler, kterého znám z Hradce a vlastně i z Čáslavi. Druhou věcí, která hrála v mém rozhodování velkou roli, byl nový stadion, na kterém bych si chtěl zahrát. Viděl jsem nějaké fotky na internetu a v novinách a v minulých dnech jsem se na něj byl i podívat. Je to moc hezký stadion, snad lidi budou chodit.

Jste hráčem pražské Slavie, ale během posledního půlroku vás fanoušci mohli vidět v dresu jihlavské Vysočiny. Jak zpětně hodnotíte toto angažmá?
Z týmového hlediska to dopadlo dobře, liga se zachránila. Ale z toho osobního to nemůžu hodnotit jinak, než jednoznačně negativně. Nebyla to vůbec vydařená štace. Ale to už je pryč a plně se soustředím na výkony tady v Karviné na krásném novém stadionu.    

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii