Generální partner
Světlý režim
13. leden 2013

Remíza se Sigmou? Dobrý výsledek, říká Mikula

Kapitánem Karviné v probíhající zimní přípravě je stoper David Mikula. Proti prvoligové Sigmě se také střelecky prosadil. Po rohovém kopu uklidil míč za olomouckého brankáře. Na výhru to přesto nestačilo, ale i bod proti takovému soupeři je cenný.

Dlouho trápili prvoligového favorita, dvakrát vedli o dvě branky. Nakonec zápas se Sigmou Olomouc skončil pro Karvinou remízou 3:3. Přesto David Mikula po zápase nesmutnil. „Bod je cenný. Přeci jen Sigma je čtvrtá v Gambrinus lize. Pro nás je to dobrý výsledek. I když tři inkasované branky jsou dost. Na druhou stranu jsme také tři dali, z toho dvě ze standardních situací,“ vyprávěl po zápase Mikula.

Ve 34. minutě právě Mikula zvyšoval vedení Karviné už na 3:1 po výborně kopnutém rohu. „Dá se říct, že tohle byla situace, kterou máme nacvičenou. Kuba Hottek to perfektně kopl levačkou a já jsem se to na přední tyči snažil tečovat a podařilo se. Ale je úplně jedno, kdo se trefí. Každopádně gól ze standardky se počítá,“ pochvaloval si.

Z inkasovaných branek nedělal David Mikula tragédii. „Samozřejmě to mrzí, ale je to přeci jen pořád příprava. Máme dost času všechno vypilovat. Jedenáctky se točí, sehráváme se. Dvakrát jsme však totálně propadli a Sigma je zkušený mančaft, který to potrestal. Je to velká škoda, když vedete 2:0 i 3:1 a neudržíte to,“ řekl.

O soupeři mluvil děvetadvacetiletý stoper jen v dobrém. „Ti kluci ví, co mají dělat a jak mají hrát. Myslím, že to dokázali i v předchozích zápasech, byť proti třetiligovým soupeřům. Sílu hlavně směrem dopředu mají obrovskou, což dokazují i na tomto turnaji, kdy v každém zápase dali minimálně tři branky,“ chválil David Mikula. Ten kvituje konfrontaci proti prvoligovým týmům. „Pro mladé hráče nebo ty, kteří dorazili na zkoušku, je toto výborná příležitost. Ověří si, kde mají rezervy nebo co musí zlepšit,“ doplnil.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo