Generální partner
Světlý režim
10. leden 2013

Richard Vaněk: Baník jsme předčili v pohybu

Výhrou 1:0 nad Baníkem Ostrava vstoupili karvinští fotbalisté do zimní Tipsport ligy. Podle záložníka Richarda Vaňka rozhodl především lepší pohyb domácích hráčů. Stejně jako většina, odehrál i Vaněk jeden poločas.

Jak jste se cítil na hřišti po pětitýdenním volnu a třech tréninkových jednotkách od začátku týdne?

Tím, že jsme se poslední tři týdny individuálně připravovali, tak to nebylo tak špatné a cítil jsem se dobře. Pětačtyřicet minut se dalo v pohodě zvládnout. Postupem času se do toho všichni dostaneme a bude to lepší a lepší.

Vedle vás nastoupil Peter Hoferica, který tady je na zkoušku. Jaké to bylo a vyhověli jste si? Přeci jen jste neměli vůbec čas na sehrání.

Peter je technický typ hráče, proto se mi vedle něho hrálo velmi dobře. Až jsem z toho byl sám překvapený, že nám to klapalo.

Porazili jste prvoligový tým. Měli jste více ze hry, soupeře jste především ve druhém poločase přehrávali a zachovat klidnější hlavu v zakončení, tak o jeden nebo dva góly mohlo být veseleji. Překvapil vás Baník, že nebyl tak aktivní a měl snad jen dvě velké šance?

Na soupeři šlo vidět, že byl celkem unavený. My se snažíme o určitý herní projev a každá taková výhra nám pomůže. Ale je pravdou, že jsem více drželi míč a hlavně je to o pohybu, ve kterém jsme Baník předčili.Tím však nesnižuji náš výkon, také jsme v předešlých dnech makali.

Vstup do Tipsport ligy Karviné vyšel na výbornou. Téměř všichni hráči i z ostatních klubů kvitují a pochvalují si tyto zápasy v tom, že o něco jde a nehrají se pouze „bezvýznamné“ přáteláky. Vnímáte to stejně?

Samozřejmě. Především se potkáme s prvoligovými týmy, se kterými bychom se možná v klasickém přípravném zápase třeba neutkali. Pak je tady samozřejmě možnost při postupu ze skupiny narazit na další kvalitní celky. Takže určitě je to lepší a více motivující.

V sobotu vás čeká duel se Sigmou Olomouc, tedy dalším prvoligovým soupeřem. Je výhodou, že hned od začátku potkáváte těžší soupeře?

Já si myslím, že to je úplně jedno. Hraje se turnajově a nezáleží na tom, v jakém pořadí se soupeři hrajeme. Stejně bychom se dřív nebo později potkali.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo