Generální partner
Světlý režim
10. leden 2013

Richard Vaněk: Baník jsme předčili v pohybu

Výhrou 1:0 nad Baníkem Ostrava vstoupili karvinští fotbalisté do zimní Tipsport ligy. Podle záložníka Richarda Vaňka rozhodl především lepší pohyb domácích hráčů. Stejně jako většina, odehrál i Vaněk jeden poločas.

Jak jste se cítil na hřišti po pětitýdenním volnu a třech tréninkových jednotkách od začátku týdne?

Tím, že jsme se poslední tři týdny individuálně připravovali, tak to nebylo tak špatné a cítil jsem se dobře. Pětačtyřicet minut se dalo v pohodě zvládnout. Postupem času se do toho všichni dostaneme a bude to lepší a lepší.

Vedle vás nastoupil Peter Hoferica, který tady je na zkoušku. Jaké to bylo a vyhověli jste si? Přeci jen jste neměli vůbec čas na sehrání.

Peter je technický typ hráče, proto se mi vedle něho hrálo velmi dobře. Až jsem z toho byl sám překvapený, že nám to klapalo.

Porazili jste prvoligový tým. Měli jste více ze hry, soupeře jste především ve druhém poločase přehrávali a zachovat klidnější hlavu v zakončení, tak o jeden nebo dva góly mohlo být veseleji. Překvapil vás Baník, že nebyl tak aktivní a měl snad jen dvě velké šance?

Na soupeři šlo vidět, že byl celkem unavený. My se snažíme o určitý herní projev a každá taková výhra nám pomůže. Ale je pravdou, že jsem více drželi míč a hlavně je to o pohybu, ve kterém jsme Baník předčili.Tím však nesnižuji náš výkon, také jsme v předešlých dnech makali.

Vstup do Tipsport ligy Karviné vyšel na výbornou. Téměř všichni hráči i z ostatních klubů kvitují a pochvalují si tyto zápasy v tom, že o něco jde a nehrají se pouze „bezvýznamné“ přáteláky. Vnímáte to stejně?

Samozřejmě. Především se potkáme s prvoligovými týmy, se kterými bychom se možná v klasickém přípravném zápase třeba neutkali. Pak je tady samozřejmě možnost při postupu ze skupiny narazit na další kvalitní celky. Takže určitě je to lepší a více motivující.

V sobotu vás čeká duel se Sigmou Olomouc, tedy dalším prvoligovým soupeřem. Je výhodou, že hned od začátku potkáváte těžší soupeře?

Já si myslím, že to je úplně jedno. Hraje se turnajově a nezáleží na tom, v jakém pořadí se soupeři hrajeme. Stejně bychom se dřív nebo později potkali.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo