Jasná výhra domácích, Sparta-Karviná 4:0
Ve velmi chladném sobotním večeru to byl gólový koncert Libora Kozáka. Karvinští se snažili, leč marně. Navíc přišli o vyloučeného útočníka Petráně!
I přes nevýraznou formu Sparty a třetí nejlepší bilanci ve venkovních duelech v celé FORTUNA:LIZE nevstupovali Karvinští do utkání na Letné v roli favorita. Odehráli kvalitní první poločas, potom už i kvůli vyloučení na soupeře nestačili. „Chtěli jsme co nejdéle držet nulu vzadu. Na začátku druhé půle po druhém gólu už byla Sparta v pohodě, nahrálo jim i naše vyloučení, a dominovala,“ zhodnotil výstižně sobotní večerní duel slovenský brankář v barvách MFK.
Po zápase se skloňovalo jméno autora hattricku Libora Kozáka. Byl to právě muž s číslem 18 na dresu, který utkání rozhodl. „Neuhlídali jsme ho a on nás potrestal. Ale Sparta má i kreativní hráče, kteří mu góly připravili. Především je škoda inkasovaného gólu krátce po přestávce,“ povzdechl si Hrdlička, který v posledních čtyřech venkovních duelech inkasoval pouhé dva góly.
Karvinští přijížděli do hlavní města s pokorou, ale i s vědomím, že Spartě se příliš nedaří. O to těžší duel očekávali. „To se potvrdilo. Byli jsme pochopitelně odhodlaní a zdravě namotivovaní, ale budu se opakovat, rozhodl druhý gól Kozáka v úvodu druhého poločasu,“ dodal závěrem Libor Hrdlička
Po dvou hostováních se těšil domů. Klub si jej už během prosince stáhl z druholigového Prostějova a gólman Vladimír Neuman tak opět navlékne svůj mateřský dres.
Stoper Lukáš Endl nastoupil v posledních sedmi duelech vždy v základní sestavě. Letní posila z Brna v rozhovoru vypráví o zdravotních peripetiích, ofenzivních choutkách, Zbrojovce i reprezentační jednadvacítce, s kterou se probojoval na červnový evropský šampionát…
Třetí sezónu kroutí v našem dresu Bosňan Amar Memić. Šikovný křídelník patří k nejdůležitějším hráčům a prožívá výbornou sezónu – čtyři góly a jedna asistence jsou toho důkazem. V rozhovoru hezky česky mluvil i o své velké neproměněné šanci na Slavii, ale i domově, po kterém se mu stýská. Ovšem už ne dlouho – za měsíc pojede domů za rodinou si odpočinout.
S nejlepším střelcem týmu jsme probrali jeho formu, ochrannou masku a blížící se baráž národního týmu do 21 let. A perlička – věděli jste, že si Filip Vecheta první zlomeninu nosu přivodil v zápase dorostu Slovácka u nás v Karviné?