Jasná výhra domácích, Sparta-Karviná 4:0

05.10.2019 | redakce, foto/Michal Chadim

Jasná výhra domácích, Sparta-Karviná 4:0 Ve velmi chladném sobotním večeru to byl gólový koncert Libora Kozáka. Karvinští se snažili, leč marně. Navíc přišli o vyloučeného útočníka Petráně!

12.kolo, sobota 5.10.2019
AC Sparta Praha - MFK Karviná  4:0  (1:0)
Branky: 14., 52. a 59. Kozák, 85. Kanga
ŽK: Hancko, Kanga, Sáček, Hašek - Rundić, Petráň, Hanousek
ČK: 61. Petráň (KAR.)
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Koval
AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Hancko, Lischka, Frýdek – Graiciar (74. Plavšić), Trávník, Kanga, Hašek, Hložek (80. Vindheim) – Kozák (69. Tetteh).
MFK Karviná: Hrdlička – Ndefe (46. Putyera), Kouřil, Rundić, Čonka – Lingr (88. Moravec), Smrž, Hanousek, Ba Loua – Steven (79. Bukata), Petráň.
Počet diváků: 7181

Karvinští trenéři potřetí za sebou vsadili na stejnou zahajovací jedenáctku. Aspoň na lavičce už byl připravený uzdravený Martin Bukata. Jinak marodka hráčů MFK stále přetrvává.

Opatrný úvod z obou stran přerušil až dravý Libor Kozák, jehož do lepšího zakončení nepustil Martin Kouřil – psala se šestá minuta. O tři minuty později se do centru po rohovém kopu opřel stoper Lischka, ale přestřelil. V obrovské šanci se po zaváhání domácí obrany ocitl Gigli Ndefe, ale jeho zakončení nebylo razantní!

Více ze hry měli domácí. Karvinští se ale snažili, hráli sympaticky, ale až na brejk Ba Louy a dvou nebezpečně zahraných rohových kopů Lingra si víc nevytvořili. Sparta kombinovala, ale často byla nepřesná. Po změně stran jako první zahrozili hosté, jenže hlavička kapitána Rundiće skončila těsně vedle.

Pak už se trefovala pouze Sparta, konkrétně Libor Kozák. Po kolmici od Trávníka překonal Kozák podruhé karvinského gólmana, branku ještě zkoumal videorozhodčí a gól uznal. Za dalších šest minut už byl na Letné k vidění hattrick – Hložek se bez problémů dostal mezi dvěma hráči až před Hrdličku, poslal míč na volného Kozáka, kterému jen stačilo nastavit nohu.

Aby toho nebylo málo, tak vzápětí uviděl od sudího Fraňka druhou žlutou kartu Michal Petráň a musel do kabiny. Čtvrtý gól domácích měl na noze dvakrát střídající Tetteh, ale nejprve byl nachytán v ofsajdu, podruhé jej fantasticky vychytal karvinský brankář. Potom trefil Trávník břevno a další skvělý zákrok si připsal Hrdlička proti střele do protipohybu od Hložka.

Sparta zbytek utkání jasně ovládla, trefila další břevno po hlavičce Hložka. Na posledních deset minut se na hřiště podíval uzdravený Martin Bukata a i on sledoval, jak brankář s číslem 12 zabránil skvělým zákrokem nohou ve skórování znovu Tettehovi. Domácí tým nakonec čtvrtý gól přidal – Kanga přes tři hráče zamířil přesně a dal výsledku konečnou podobu.

Domácí trenér Václav Jílek: „V první půli jsme byli hodně opatrní, hlavně ve výstavbě jsem neviděl dostatečné sebevědomí.  Tři góly Kozáka? Věřím, že to pro něho bude ten správný impulz i pro celý tým.“

Hostující trenér František Straka: „Zasloužené vítězství Sparty, uštědřila nám lekci z produktivity, Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, škoda obrovského šance Gigli Ndefeho za bezbrankového stavu – pokud by dal gól, asi by utkání vypadalo jinak. Po vyloučení Petráně nebylo co řešit, poté už Sparta dominovala.“

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.