Generální partner
Světlý režim
8. duben 2022

Třetí vzájemný zápas v sezóně, Slovácko-Karviná (so,16)

Oba týmy se nacházejí v úplně jiném rozpoložení. Zatímco domácí jsou v nejlepší čtyřce, Karvinští tvrdě bojují o záchranu. Sobotní utkání má výkop v 16 hodin!

Třináctý prvoligový zápas mají před sebou oba soupeři. Zatím je úspěšnější celek z Uherského Hradiště (7-4-1). Ovšem poslední vzájemný duel, který v listopadu spadal do pohárového osmifinále MOL Cupu, skončil po devadesáti minutách nerozhodně a Slovácko uspělo až v prodloužení. „Navíc jsme inkasovali vyrovnávací gól až v nastaveném čase. Každopádně Slovácko je na vrcholu svého umění a pokud má zdravé hráče, tak ta výkonnost je vysoká,“ chválil sobotního soupeře trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Na jaře to jeho svěřencům jde především na hřištích soupeřů, odkud přivezli vítězství ze Slavie a z Ostravy. „Pravdou je, že kromě jednoho či dvou venkovních zápasů to na hřištích soupeřů bylo dobré. Uhráli jsme tam naše dvě jediná vítězství. Je to pro nás určitě povzbuzující. Každopádně Slovácko respektujeme a jedeme tam bojovat o další body,“ podotkl Páník. Zároveň věří, že pokud bude jeho tým pokračovat ve výkonech z posledních dvou zápasů, tak je schopný v Uherském Hradišti bodovat.

Utkání vynechá gólman Pavol Bajza, který v Karviné hostuje právě ze Slovácka – kvůli dohodě klubů bude utkání sledovat pouze z tribuny. Mají už trenéři jasno, kdo z trojice Jiří Ciupa, Vladimír Neuman a Jakub Drobek nastoupí? „Myslím si, že jasno už máme,“ usmál se Bohumil Páník.

Slovácko jede! V lize je čtvrté, v poháru je ve finále a vyhlíží souboj s pražskou Spartou, kterou bude hostit na svém stadionu. Svěřenci Martina Svědíka, který si minulý týden odpykal trest za karty a bude tak moci znovu koučovat tým přímo z lavičky, v posledních dvou kolech navýšili svůj odstup od pátého Baníku na šest bodů.

Svými góly pomáhá Slovácku útočník Václav Jurečka - s dvanácti trefami je žhavým aspirantem na korunu pro krále střelců. Jak už zmínil trenér Páník, Slovácko má velice zkušený tým. Navíc celek z Uherského Hradiště těží z toho, že je dlouhou dobu pospolu a uvnitř týmu se dějí jen minimální změny.

Možná jedinou otázkou před sobotním zápasem je pozice gólmana, protože v minulém kole se zranil gólman Fryšták a do brány musel mladý gólman Borek. Zda-li bude na sobotu zdravá jednička Nguyen či jeho parťák Fryšták vědí pouze na Slovácku…

Podzimní ligový zápas v Karviné skončil remízou 2:2, Karvinští srovnali osm minut před koncem! Zajímavostí vzájemných ligových zápasů je skutečnost, že šestkrát po sobě skončilo utkání 2:0 pro Jihomoravany. Přímo v Uherském Hradišti to bylo hned čtyřikrát (16.2.2019, 25.5.2019, 3.6.2020 a 16.1.2021)

Utkání 28. kola 1. FC Slovácko – MFK Karviná začíná na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v sobotu 9. dubna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Klíma.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo