Generální partner
Světlý režim
Tomáš Jursa #15
15

Tomáš
JURSA

Narozen: 9.3.1989
Výška: 182 cm
Váha: 75 kg
Post: záložník

Národnost: česká
V klubu od: 1995
Přišel z: odchovanec MFK OKD Karviná
Kariéra: MFK OKD Karviná (1995 - ???)

Týmové a individuální úspěchy:

Charakteristika:

Tomáši Jursovi je teprve 22 let, ale zkušeností stihl nasbírat více než dost. S Karvinou prožil i třetiligové časy. Nyní je připraven klub táhnout za postupem do první ligy.

Jursa se narodil a vyrůstal v Karviné. Zde také prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po seniorské áčko. Za svůj progres v období žáků a dorostu vděčí především uznávanému karvinskému trenérovi Jiřímu Jurčíkovi.

V mužích začínal Jursa ve třetí lize, po postupu Karviné se i přes výraznou obměnu kádru udržel v sestavě a během tří druhových sezón až na výjimky vždy začínal od první minuty. Svými výkony si navíc prvoligových klubů nejen z Česka, ale i z Polska. V zimě roku 2010 měl nakročeno do Baníku Ostrava, který tehdy bojoval o mistrovský titul, ale kvůli zdravotním problémům z hostování sešlo.

Tomáš Jursa ale zatím nemusí hledat výzvy v jiných klubech, jedna velká stojí před ním v Karviné. Tou je kýžený postup do první ligy. V sezoně 2010/2011 MFK Karviná skončila na čtvrtém místě a ukázala, že má možnosti i ambice o tuto metu bojovat.

Pokud Jursa jednou Karvinou mezi elitu dovede, nikdo nemůže nic namítnout proti tomu, když bude zařazen mezi klubové legendy. Už teď má mezi ně slušně nakročeno, ale čeká ho dlouhá cesta.

Přednostmi Tomáše Jursy jsou univerzálnost - mladík dokáže kvalitně zahrát na obou krajích obrany i ve středu zálohy, kopací technika, moderní dynamický styl hry a zarputilost v osobních soubojích.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK
2008/09 MFK OKD Karviná           28 1895 1 5 0
2009/10 MFK OKD Karviná           26 2210 4 4 0 
2010/11 MFK OKD Karviná           19 1411 0 4 1
2011/12 MFK OKD Karviná           15 1350 6 3 0

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii