24. leden 2020

Darované vítězství rumunskému týmu, Craiova-Karviná 3:1

Na úvod porážka a tři zbytečně obdržené góly. Karvinští podlehli čtvrtému týmu rumunské ligy 1:3, byť herně byli lepší než soupeř. Jediný gól MFK dal v samotném úvodu druhé půle z penalty Milan Rundić.
Universitatea Craiova
pátek 24.1.2020
3:1
(2:0)

Diváci: 50
Pastornický - Ndefe, Eduardo, Janečka (63. Jean Mangabeira), Čonka (60. Putyera) - Lingr, Hanousek - Ba Loua (68. Tijani), Kubala (68. Petráň), Vukadinović (46. Rundić, 76. Kubala) – Taiwo.
Branky: 5. z pen. a 79. Ivan, 31. Roman - 46. z pen. Rundić

Fotbalisté MFK vyběhli v Beleku k prvnímu přípravnému utkání. V nepříjemném větrném počasí je čekala je rumunská Craiova. Poprvé se v karvinském dresu představil na hrotu útoku Nigerijec Abdulrahman Taiwo. Zápas začal pro karvinské borce ve venkovní sadě dresů smolně – v 5. minutě snad při prvním přečíslení zahrál Matúš Čonka ve vápně při centru rukou a penaltu s přehledem proměnil Andrei Ivan.

V desáté minutě přišla první hezká akce Karviné a uvolnění hroťáka Taiwa. Byl zahnán do strany, proto zkoušel střílený centr před bránu, kde míč odkopl na roh jeden z obránců Craiovy. Karvinští to zkoušeli i ze standardních situací Po šlapáku to z přímého volného kopu zkoušel Ba Loua, leč těsně vedle.

Svěřenci Juraje Jarábka hráli moc dobře, byli víc na míči a diktovali tempo hry. Craiova se dostala do šancí pouze po velkých chybách – nejprve po špatném rozehrání Martina Pastornického musel gólman MFK předvést skvělý zákrok zblízka a z následného rohu i druhý, tentokrát reflexivní! Bohužel to nebylo všechno, protože po nevinném nákopu míč přeskočil Pastornického míč, ten ho stihl doběhnout až na brankové čáře, jenže ho vyrazil pouze k Romanovi a ten vstřelil druhý laciný gól.

Do druhé půle už nevyběhl Vukadinović, místo něj šel na hřiště krajan Rundić s tím, že Janečka se posunul do zálohy a v podzimní části kapitántýmu zaujal pozici levého stopera. Hned po rozehrání utekl obraně soupeře Ba Loua a při centru, stejně jako v úvodu zápasu na druhé straně, zahrál jeden z hráčů rukou. Také Karvinští měli výhodu penalty a Milan Rundić ji po půl minutě na trávníku s přehledem proměnil.

Vyrovnat mohl na přední tyči Kubala, ale asi byl překvapen, že se míč k němu odrazil. Ve druhé půli celkově vázla plynulost hry kvůli střídáním a faulům na obou stranách. Hrálo se prakticky bez šancí, přesto ještě jeden gól padl. Hezkým obstřelem se z hranice vápna prezentoval střelec prvního gólu Ivan a upravil na konečný stav.

Poslední pokus stopera Eduarda z téměř ideální pozice ze standardní situace lapil připravený gólman soupeře. Karvinští na úvod tureckého soustředění podlehli Craiově 1:3. V pondělí je čeká polský tým Zaglebie Lubin.

Trenér Juraj Jarábek: „Sedmdesát minut bylo z naší strany výborných. Bohužel výsledek kalí inkasované góly, porazili jsme podstatě sami. Většina hráčů zahrála, co jsme chtěli, někteří nikoliv a dva mě potěšili velmi. Mrzí mě lehčí zranění Milana Rundiće, snad bude v pořádku.“