Druhá remíza s polským týmem, Karviná-Gliwice 1:1

20.01.2018 | redakce

Druhá remíza s polským týmem, Karviná-Gliwice 1:1 S dalším celkem z Ekstraklasy se svěřenci Josefa Muchy rozešli opět smírně. Gliwice sice daly dva góly, jenže ten první do vlastní sítě, Karvinští své další velké šance zahodili a v závěru inkasovali

přát., sobota 20.1.2018
MFK Karviná - Piast Gliwice  1:1  (1:0)
Branky: 20. vl. Rugasević - 88. Krakowczyk
MFK Karviná: Krnáč (60. Le Giang) – Čolić (46. Šterba), Dreksa (64. Košťál), Hošek, Eismann – Šisler, Panák (64. Smrž) – Moravec (46. Lingr), Budínský (64. Weber), Kalabiška (46. Štepanovský) – Wágner.
Piast Gliwice: Szmatuła (34. Dybowski, 60. Plach) - Konczkowski (46. Budzik), Korun (46. Waleńcik), Czerwiński (64. Tymiński), Rugasević (74. Borkała) - Hateley (46. Pietrowski), Bukata (64. Krakowczyk) - Zivec (46. Jagiełło), Vassiljev (46. Okraszewski, 86. Borycka), Valencia (46. Badia) - Angielski (46. Papadopulos).
Počet diváků: 0

Třikrát zazvonila za polskými brankáři tyč, další dvě tři vyložené šance zůstaly nevyužity. Karvinští opět odehráli dobrý zápas, jenže zase doplatili na slabou koncovku. Tentokrát trenér Mucha už neprostřídal dvě jedenáctky, zahrálo si šestnáct hráčů a dva brankáři.

Úvod patřil domácím borcům, kteří byli aktivnější a polského soupeře sotva pustili za půlku. Po patnácti minutách se však průběh hry otočil, domácí začali kupit chyby, byli nepřesní a na míči dominovaly Gliwice. Paradoxně však šli Karvinští do vedení - z levé strany přišel před bránu centrovaný míč, který si Rugašević neomylně poslal do brány!

I v dalších minutách byli hosté dominantnější, ale pořádnou akci, která by aspoň volala po nějakém vzrušení, si nevytvořili. Naopak domácí v bílých dresech mohli jít v 38. minutě do dvougólového trháku, když zakončoval Jan Kalabiška. Ovšem trefil pouze břevno a následně se míč odrazil (podle rozhodčích) na čáru, Kalabiška ani přihlížející Tomáš Wágner neprotestovali, tudíž asi správné rozhodnutí.

Do druhé půle už nenastoupila trojice Čolić, Moravec a Kalabiška a Gliwice pokračovaly v aktivitě. Po hodině hry měl příležitost hlavou testovaný Štěrba, ale jeho pokus jen těsně minul bránu. Posledních patnáct minut hry patřilo Karviné, která si vytvořila dvě obří šance.

Nejprve oslavenec Vojtěch Smrž perfektně nacentroval do vápna, našel přesně Wágnera, který hlavou trefil břevno. Z dorážky pak Tomáš Weber nepropálil hradbu těl. V 79. minutě potom selhal ve vyložené šanci Peter Štepanovský, když trefil jen tyč.

V závěru, konkrétně v 88. minutě, zničehonic udeřilo na druhé straně. Krakowczyk se zbavil protihráče, obelstil i brankáře Le Gianga a pohodlně do odkryté brány vyrovnal na konečných 1:1.

Trenér Josef Mucha: „Dobrý zápas! Škoda závěru, ve kterém jsme přišli o vítězství. Opět jsme měli plno šancí, ale nejsme schopni je využít. Soupeři pak stačí k vyrovnání jediná šance. Myslím si, že i přes inkasovaný gól jsme směrem dozadu zahráli kvalitně.“

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

• Vítězná generálka devatenáctky
4.8. - Ligový dorost U19 zakončil letní přípravu těsným vítězstvím nad slovenským Ružomberkem. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Patrik Mrózek a svěřenci Eduarda Gábriše tak vyhráli 1:0. Dorost U17 v souběžně hraném utkání na Bažantnici prohrál s Ružomberkem 1:2!