Generální partner
Světlý režim
10. červenec 2021

Hokejová remíza na konci kempu, Tychy-Karviná 3:3

Fotbalisté MFK poprvé v letní přípravě remizovali. Na stadionu v Ustroni sice nad GKS Tychy třikrát vedli, ale soupeř pokaždé skóre dorovnal.
GKS Tychy
sobota 10.7.2021
3:3
(0:1)
Ustroň
Diváci: 0
MFK Karviná
I. poločas: Jałocha – Mańka, Nedić, Szymura, Wołkowicz – Biel, Piątek, Żytek, Grzeszczyk, Kozina – Malec. II. poločas: Odyjewski – Połap, Zarębski, Sołowiej, Wacławek – Piątek, Misztal (75. Pawlusiński), Paprzycki, Steblecki, Kargulewicz – Staniucha.
Neuman (46. Ciupa) - Křapka, Eduardo (60. Šindelář), Buchta, Bartošák (60. Stropek) - Jean Mangabeira (60. Jursa), Nešický (70. Tavares) - Čmelík (60. Svoboda), Qose (46. Mikuš), Sinyavskiy (60. Jurásek) - Papadopulos (60. Zych).
Branky: 62. a 84. Kargulewicz, 73. Staniucha - 17. Jean Mangabeira, 64. Šindelář, 74. Svoboda

Komentář

Šestigólový zápas vidělo několik desítek diváků na útulném stadionku v Ustroni. Skóre otevřel v 17. minutě Jean Mangabeira, ke kterému se odrazil míč po zahrané standardní situaci z levé strany – uvnitř vápna mu míč ideálně skončil a brazilský střední záložník se nerozpakoval a trefil mimo dosah brankáře polského celku.

V dalším průběhu prvního dějství trefil Sinyavskiy břevno a brankovou konstrukci trefili Karvinští ještě jednou. Velkou šanci navíc ještě neproměnil Kristi Qose, kterému naservíroval míč po brejku z pravé strany Lukáš Čmelík. Albánskému záložníkovi zůstal míč pod nohama.

Druhý poločas byl gólově bohatší, padlo hned pět gólů. Kouč Weber udělal o přestávce pouze dvě změny – vystřídal gólmany a stáhl Qoseho. Větší počet hráčů vystřídal až po hodině hry. A potom se s góly roztrhl pytel. Nejprve polský tým vyrovnal – na první pohled kostrbatou rychlou akci po levé straně nakonec zakončil hlavou za zády brankáře Jiřího Ciupy záložník Kargulewicz. Neuběhly ani dvě minuty a Karvinští si své vedení vzali zpátky.

Aleš Nešický odcentroval ze standardní situace přímo na hlavu Martina Šindeláře a míč se zastavil až v síti! Za devět minut přišla naprosto jednoduchá akce středem hřiště, kdy zaspala karvinská obrana a Staniucha se tváří v tvář Ciupovi nemýlil a vyrovnal. Hned po rozehrání však šli hráči MFK znovu do vedení, když Matěj Jurásek poslal centr do nebezpečného prostoru a Antonín Svoboda svým prvním gólem v karvinském dresu vrátil i do třetice vedení na stranu Karviné.

A to mohli definitivně pojistit v 83. minutě, centr z pravé strany prodloužil Rafael Tavares za sebe na Juráska, kterému však zakončení v ideální pozici vůbec nevyšlo. A vzápětí se trestalo na druhé straně – na konečných 3:3 poměrně snadno a z pohledu slezského celku zbytečně vyrovnal svým druhým gólem v zápase Kargulewicz.  

Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Hodina hry byla podle našich představ, řekl bych hodně slušných šedesát minut. Potom už to byl, dá se říct, hokej. S organizací hry jsem už nebyl spokojený a trochu mi to pokazilo celkový dojem z utkání. Přestože jsme třikrát vedli, tak remíza je zasloužená. V posledních třiceti minutách jsme udělali opravdu hloupé chyby v obraně.“

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo