Generální partner
Světlý režim
3. červenec 2021

Na třetí pokus vítězství! Opava-Karviná 0:1

Slezskému derby v rámci letního přípravného období by asi více slušela remíza, ale Karvinští jednu ze svých několika šancí využili, zatímco domácí Opava nikoliv. O výhře rozhodl gólem Kacper Zych!
SFC Opava
sobota 3.7.2021
0:1
(0:0)
Městský Stadion
Diváci: 441
MFK Karviná
I. poločas: Digaňa – Celba, Hnaníček, Helebrand, Janoščín – Šigut, Tiéhi, Didiba, Helešic – Holík, Kramář. II. poločas: Digaňa – Putyera, Rychlý, Vrána, Kadlec – Darmovzal, Večerka, Gorčica, Ščudla – Smékal, Kubů.
I. poločas: Bolek - Křapka, Eduardo, Dramé, Bartošák - Jean Mangabeira, Nešický - Mikuš, Čmelík, Sinyavskiy - Svoboda. II. poločas: Ciupa - Křapka, Eduardo (62. Stropek), Šindelář, Bartošák (62. Vlachovský) - Jean Mangabeira (62. Jursa), Nešický - Sinyavskiy, Mikuš, Jurásek - Zych.
Branka: 79. Zych
Rozhodčí: Proske

Komentář

Karvinští přijeli do Opavy téměř kompletní, nehráli pouze Kristi Qose a Michal Papadopulos. Naopak hned po jednom dni oblékl karvinský dres Aleš Nešický, který paradoxně jarní část minulé sezóny strávil na hostování z Liberce právě v Opavě.

Před slušnou kulisou vstoupily oba týmy do zápasu aktivně. První obrovskou šanci si vytvořili hosté z Karviné, když se zmocnili odraženého míče po rohovém kopu domácích. Svou rychlost ukázal v dlouhém sprintu Lukáš Čmelík, nadvakrát sice míč neposlal nabíhajícímu Rajmundu Mikušovi, což se ale podařilo Sinyavskému. Ten poslal přízemní centr na zadní tyč a Mikuš trestuhodně před prázdnou bránou netrefil míč.  

Na druhé straně se povedla rychlá akce i domácím. Holík předložil do tutovky Didibovi a ten s obrovskou šancí naložil stejně jako Mikuš na druhé straně! Ve třiadvacáté minutě se Karvinští dostali ke standardní situaci a své kvality potvrdil novic Aleš Nešický – jeho rozehrávka do pokutového území nadělala domácí Opavě velké starosti, ale ze závaru nakonec nic nebylo.

Uběhlo třicet minut a míč vybojoval Jean Mangabeira, poslal jej Lukáši Bartošákovi a ten zkusil překvapit Digaňu v domácí bráně. Z dobrých dvaceti metrů však domácího brankáře pouze slušně protáhl. Do druhého poločasu oba trenéři udělali poměrně dost změn a první nebezpečnou šanci si vytvořil domácí tým, konkrétně Sčudla ranou zblízka trefil pouze výborného Ciupu, který do druhé půle nahradil Petra Bolka.

Po sérii dvou rohů mohl po hodině hry poslat domácí do vedení Rychlý, ale hosté se v závaru ubránili. Na druhé straně se dvacet minut před koncem hosté usadili na polovině Opavy, ale z několika rohů a centrů výrazněji domácí obranu nezaměstnali. Rozhodnutí přišlo jedenáct minut před koncem. K Matěji Juráskovi se na půlce dostal míč, zbavil se dvou protihráčů a pelášil do vápna. Tam viděl Kacpera Zycha, kterému adresoval zpětnou přihrávku a mladý polský útočník se nemýlil – 0:1!

Opava mohla v závěru vyrovnat, ale v tomto utkání ji nebylo přáno – další velkou šanci po rohovém kopu svěřenci trenéra Romana Westa zahodili. Víc už se nestalo, Karvinští se mohli radovat z první výhry v letní přípravě a především konci nejnáročnější části přípravy.

Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Každé vítězství se počítá, navíc jsme uhráli nulu vzadu – to je důležité. Mám také radost, že se trefil mladý Zych, který byl odměněn za dobrou práci nejen v tomto, ale i minulých zápasech. Jinak výkon ještě nebyl a ani nemohl být „učesaný“. Překvapilo mě, jak se na některých hráčích projevila únava z náročných tréninků – práce s míčem, plno ztrát a nešikovnost. Věřím, že teď už se začneme jen zlepšovat.“

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo