Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2020

Nové tváře pálily ostrými, Karviná-Jastrzebie 2:0!

Druhý letní test dopadl výsledkově v pořádku - Karvinští si v tropické výhni poradili s nedalekým polským GKS Jastrzebie. Gólově se prosadili Michal Papadopulos a hezky z dálky Tomáš Ostrák.
MFK Karviná
středa 12.8.2020
2:0
(1:0)
Kovona
Diváci: 0
GKS Jastrzebie S.A.
Bolek (46. Neuman) - Eduardo (46. Janečka), Kouřil (46. Stropek), Twardzik - Ndefe (67. Jean Mangabeira), Smrž (46. Tavares), Jean Mangabeira (46. Hanousek), Qose (67. Smrž), Čonka (67. Holiš) - Papadopulos (46. Haša), Ostrák.
Branky: 31. Papadopulos, 70. Ostrák
Rozhodčí: Proske

Komentář

Fotbalisté MFK vyběhli na trávník SC Kovona s Michalem Papadopulosem a Filipem Twardzikem, jehož příchod se podařilo dotáhnout oficiálně krátce před zápasem – Twardzik si rovnou navlékl kapitánskou pásku.

Od začátku zápasu zkoušel trenér Jarábek hru se třemi obránci, dlouho se nic pořádného nedělo, ale přesto byli o chlup lepší hosté z Polska – byli živější, rychlejší. A vlastně také nebezpečnější. V sedmnácté minutě trefili tyč a o osm minut předvedl Petr Bolek po střele zblízka perfektní zákrok. Karvinští hodně chybovali, ztráceli míče.

Zvrat v celém zápase přišel po třiceti minutách, kdy hrubě chyboval gólman Jastrzebie a Michal Papadopulos měl ve své premiéře v dresu MFK hodně lehkou úlohu k vstřelení gólu. O pár minut později se Papadopulos objevil ve velké šanci, když si vyskočil na vysoký balón, ale v ideální pozici těsně minul. V těchto minutách byli domácí lepším týmem na trávníku.

Do druhého poločasu kouč Jarábek lehce prostřídal a partie pokračovala. V dobrém světle se jeví mladý Tomáš Ostrák, který nevypustí žádný souboj. Jistě si počínal také Twardzik. Ostrák se dočkal zasloužené odměny dvacet minut před koncem, když si navedl z levé strany míč, zbavil se dvou protihráčů a krásnou střelou z hranice šestnáctky stvrdil domácí vítězství.

Oba týmy si ještě vytvořily pár příležitostí, ale žádná z nich se neujala. V dresu Karviné se rovným dílem, co se týče minutáže, podělila dvojice Petr Bolek a Vladimír Neuman.  

Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Oproti minulému zápasu mě těší vítězství a čisté konto, ke kterému přispěl dvěma těžkými zákroky v první půli Petr Bolek. Měli jsme horší vstup do zápasu, nám pomohla chyba soupeře k vedoucí brance, potom jsme se uklidnili. Do zápasu jsme šli z plné zátěže, soupeř po jednom tréninku – hráči Jastrzebie byli zpočátku živější. Myslím si, že to byl dobrý zápas ve velké únavě.“ 


Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo