Generální partner
Světlý režim
26. leden 2022

Po dobrém výkonu výhra a nula vzadu, Karviná-Subotica 2:0!

V prvním utkání na herním soustředění v Turecku, které bylo o den posunuto oproti původnímu plánu, zdolali Karvinští osmý tým srbské ligy Spartak Subotica 2:0, když v obou poločasech skórovali.
FK Spartak Subotica
středa 26.1.2022
0:2
(0:1)
Belek
Diváci: 0
MFK Karviná
Jelovac - Bogićević, Žulj, Alfonso, Milošević, Vidaković, Durasović, Morice, Mihajlović, Bijelović, Rajović.
Bajza (60. Ciupa) - Látal (60. Mikuš) Buchta, Kobouri (60. Dramé), Šehić - Zorvan (60. Jursa), Jánoš (60. Marco Túlio), Qose (60. Teplan), Bartošák (60. Sinyavskiy) - Durosinmi (60. Svoboda), Chvěja (46. Čmelík).
Branky: 23. Zorvan, 53. Čmelík

Komentář

Utkání se hrálo na hlavním hřišti tréninkového komplexu. Soupeř byl místy nepříjemný, ale Karvinští jej dokázali eliminovat. Během celého utkání si Subotica vytvořila jednu velkou šanci, která však skončila nad bránou, zbytek byly střely, s kterými neměli oba brankáři MFK moc práce.

Fotbalisté MFK si především v první půli vytvořili velké šance, které s jednou výjimkou bohužel nedokázali přetavit ve více gólů. Gólový moment se odehrál ve třiadvacáté minutě a Slezané byli odměněni za výborný presink. Několikrát si po vybojovaném autovém vhazování vyměnili míč až Lukáš Bartošák otočil hru křižným pasem na Radka Látala, který hlavou z prvního doteku poslal míč Filipu Zorvanovi a jeho lehce tečovaná střela zapadla za brankáře Jelovace – 1:0!

Do druhé půle udělal trenérský štáb pouze jednu změnu – Ondřeje Chvěju nahradil Lukáš Čmelík a právě slovenský rychlík se v osmé minutě druhého dějství střelecky prosadil a zvýšil na dvougólový rozdíl. Dlouhý balón prodloužil Durosinmi na levé straně k střelci prvního gólu Zorvanovi. Bývalý hráč Příbrami přiťukl Lukáši Čmelíkovi, který souboje jeden na jednoho umí - zbavil se protihráče, dostal se tím do pokutového území a po jemné teči míč zapadl na první tyč – 2:0!

Karvinští si v pohodě drželi náskok dvou gólů, ale přesto museli být pořád na pozoru, protože hráči srbského celku rozhodně nevzdávali zbraně a neustále se snažili zvrátit průběh utkání. Po hodině hry poslal trenér Páník na hřiště zbývající hráče, které má k dispozici s výjimkou brankáře Neumana a stopera Eduarda.

Další gól už v Beleku nepadl, Karvinští si v prvním utkání v Turecku připsali vítězství s čistým kontem. Druhé a závěrečné utkání je čeká v sobotu proti ukrajinskému týmu Veres-Rivne.

Ohlasy trenérů

Trenér Bohumil Páník: „Na výborně připraveném hřišti jsme vycházeli z dobré organizace defenzivy. Všechna srbská mužstva jsou nepříjemná, a přestože sílu Subotici úplně neznáme, tak každé vítězství je důležité. Zlepšili jsme součinnost a byly cítit dirigentské dovednosti starších hráčů. Utkání se povedlo.“

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo