28. srpen 2022

První a totálně zbytečná prohra v sezóně, Olomouc B-Karviná 3:2

Ani vybudovaný dvougólový náskok během úvodních šesti minut nestačil fotbalistům MFK k bodovému zisku na Andrově stadionu. Domácí do poločasu snížili a po změně stran dvěma góly vývoj utkání otočili.
SK Sigma Olomouc B
neděle 28.8.2022
3:2
(1:2)
Andrův stadion
Diváci: 609
Digaňa – Slavíček, Bednár, Vepřek, Galus – Hadaš (73. Fiala), Fabiánek (74. Uriča), Vymětalík (46. Grygar), Šíp (58. Košťál) – Slaměna, Zifčák.
Ciupa - D. Krčík, Soukeník, Žídek - Zedníček (74. Mikuš), Boháč, Málek (62. Bartl), Cienciala - Memić (62. Nešický), Durosinmi, Rezek (62. Papadopulos).
Branky: 42. Slaměna, 57. Slavíček, 65. Hadaš - 3. Memić, 6. D. Krčík
ŽK: Vymětalík, Grygar - Cienciala, Nešický
Rozhodčí: Kotala – Mikeska, Žurovec

Trenéři opět vsadili na hru s třemi stopery, jen na lavičce zůstali Daniel Bartl, Rajmund Mikuš či kapitán Michal Papadopulos. A poprvé v sezóně se do základní sestavy nevešel ani Adam Krčík. Naopak od úvodní minuty dostal šanci třeba Amar Memić, který je s týmem deset dnů.

A byl to právě bosenský záložník, který otevřel skóre. Po kombinační brejkové akci dostal Memić míč do běhu a střelou na vzdálenější tyč otevřel rychle skóre. Padesátka fanoušků Karviné, která po celý zápas neúnavně povzbuzovala, ani nestačila doslavit první gól a radovala se dál. Důraz a centimetry zúročil v „mlýnici“ před bránou Dávid Krčík po skvěle zahraném přímém kopu Jaroslava Málka, který ještě prodloužil kapitán Jan Žídek. Karvinští v šesté minutě vedli 2:0.

V dalším průběhu prvního dějství pokračovali v aktivní hře, ale další gól už nepřidali, byť příležitosti se našly. Skórovat mohl třeba Memić, či snad dvakrát Durosinmi, jednou také nigerijský útočník trefil tyč. Až do čtyřicáté minuty to vypadalo na bezproblémový průběh. První varováni ohledně „Csaplárovy pasti“ vyslal domácí Hadaš, ale Jan Žídek jej včas dostoupil a míč odkopl do bezpečí.

Sigma si pomohla v závěru poločasu. Nenápadnou akci po zbytečné ztrátě Dominika Soukeníka zakončil přesnou střelou z hranice vápna Slaměna a domácí tím nakopl. Přesto po obrátce mohli Karvinští vsítit rozdílový gól, krásnou kombinační akci zakončoval na levé straně v pokutovém území Durosinmi, ale jeho střelu pod břevno brankář Digaňa s námahou vyrazil.

Od té doby už však na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Nejprve krátce před hodinou hry vytěžil Slavíček z rozhozené hostující obrany vyrovnávací gól a za dalších pár minut dokonal málo vídaný obrat Hadaš střelou do šibenice. Nutno podotknout, že obrana MFK mu výrazně svým nedůrazem pomohla, ale nic to nesnižuje jeho přesné zakončení.

Hosté ze Slezska mohli na Hané vyrovnat, ale nepodařilo se i přes prostřídání, kdy na hřiště šli zkušení Bartl, Papadopulos či Mikuš. Svěřenci trenéra Tomáše Hejduška poprvé v sezóně nebodovali a po pěti odehraných kolech zůstávají na deseti bodech.

Domácí trenér Augustin Chromý: „Utkání se nevyvíjelo podle našich představ, rychle jsme prohrávali 0:2. To je začátek, který si nepřeje asi žádný trenér. Nakonec cenné vítězství. Trénuji dlouho, ale ještě jsem snad nezažil, že by mé mužstvo v 6. minutě prohrávalo 0:2 a nakonec vyhrálo 3:2. Důležitý byl kontaktní gól, klukům jsem říkal, že nemáme co ztratit.“

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Kvůli naší nezodpovědnosti nemáme ani bod. Místo, abychom vedli ve dvacáté nebo třicáté minutě 4:0, tak soupeři nepochopitelně darujeme gól a dostaneme ho před poločasem na koně. Druhý poločas? Úplně bez komentáře. Nebylo to o systémových chybách, ale individuálních. Hráči na některých pozicích byli nezodpovědní. A pokud budeme soupeři darovat góly jako v prvním či třetím případě, tak nemůžeme pomýšlet na úspěch.“