Karvinští získali historický bod na půdě nejlepšího českého klubu a čtvrtfinalisty Evropské ligy.
Kolář – Bah, Kačaraba (87. Zima), Deli, Bořil – Holeš (58. Beran) – Sima, Stanciu (58. Lingr), Ševčík (58. Traoré), Olayinka – Kuchta (68. Van Buren).
Neuaman – Pereira (45. Sinyavskiy), Eduardo, Šindelář, Dramé, Bartošák – Čmelík, Jean Mangabeira (79. Jursa), Herc, Mikuš (79. Zych) – Tavares (31. Qose).
Branky: 40. Holeš - 85. Čmelík
ŽK: Kačaraba, Deli - Neuman, Bartošák, Sinyavskiy, Eduardo, Šindelář
Rozhodčí: Petřík – Hrabovský, Nádvorník

Karvinští na půdě již jistého mistra nastoupili v netradičním rozestavení s pěti obránci – doma zůstal kvůli lehčímu zranění kapitán Michal Papadopulos, poprvé po čtyřech měsících se v bráně objevil Vladimír Neuman a kouč Weber dal šanci v základní sestavě všem čtyřem Brazilcům, které má v kádru.

Začátek ani vlastně průběh celého prvního poločasu nepřekvapil – Slavia byla na míči a útočila. Hosté měli problém pořádně zahrozit. A hned v páté minutě přišla první nepříjemnost pro MFK. Po přesném pasu se zcela sám před Neumanem zjevil Kuchta. Zkusil kličku a Neuman fauloval – penalta! Míč si vzal nejlepší ligový střelec Jan Kuchta, ale Vladimír Neuman jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil.

Slávisté byli chvilku otřeseni, ale útočili dál. Všechny jejich útočné pokusy však zachytávala pozorná karvinská obrana. Od pětadvacáté minuty však tlak domácích opadl a hřiště se změnilo v bojiště. Výjimkou byla štiplavá rána Bořila, po které musel rychle na zem Neuman. Zápas poměrně brzy skončil pro lehce indisponovaného Rafaela Tavarese, kterého v 31. minutě musel nahradit Kristi Qose.

Bezbrankový stav do poločasu bohužel nevydržel. Po střele Bořila se míč odrazil nakonec k volnému Tomáši Holešovi a ten do poloodkryté brány trefil přesně – 1:0! Pohoda domácích mohla být rázem pryč, jelikož Čmelík dokázal obejít stopera Deliho. Jenže slovenský ofenzivní hráč zvolil zakončení po zemi, což Kolář v domácí bráně čekal a velikou šanci mu lapil! A to nebylo vše – Slavia propadla v útoku a celou rychlou akci zakončoval po přihrávce Qoseho zcela osamocený Lukáš Bartošák. Stoprocentní šanci však neproměnil, protože jeho ránu na zadní tyč vyrazil skvělý Kolář!

Druhá půle nebyla zpočátku v tak jasné režii domácích jako úvod zápasu. Další minisouboj Kuchta vs. Neuman vyzněl znovu pro brankáře MFK, který hlavičku Kuchty dokázal vytáhnout mimo tři tyče. Skóre 1:0 bylo na světelné tabuli i po hodině zápasu, a favorit tak neměl ještě nic jistého. Karvinští se snažili nákopy i kombinačně dostat na nějaký delší časový úsek do útoku, ale s přibývajícím časem jim ubývaly síly a bylo to čím dál složitější.

Dvacet minut před koncem už překonaného Koláře zastoupil na brankové čáře při hlavičkovém pokusu Christiána Herce po přetaženém centru Dán Bah. O minutu později se už Herc hlavou nemýlil, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd!

A pak to přišlo – pět minut před koncem utekl Lukáš Čmelík a hosté z Karviné domácí tým konečně ztrestali! Čmelík své sólo s přehledem proměnil. V nastaveném čase pak měli domácí zajímavou standardku, ovšem Bah ji kopl špatně. Potom už vypukla na lavičce Karviné obrovská radost.

Domácí trenér Jindřich Trpišovský: „Ukázali jsme, jak bychom neměli hrát v domácím prostředí. Dostávali jsme se do minima šancí a sami jsme si zápas zkomplikovali na začátku neproměněnou penaltou. Během celého utkání jsme ukázali hodně málo kvality v útočné fázi a naopak hosté šli v první i druhé půli sami na naši bránu – v defenzivě jsme měli okénka, to by se nám stávat nemělo. Karviná to vzadu zhustila, navíc měla tři vysoké stopery a nevybavuji si, že bychom v tomto utkání zvládli obejít protihráče jeden na jednoho – to je v takových chvílích potřeba.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Útočné utkání z obou stran, v úvodu jsme byli vystrašení, ale postupem času jsme se dostali do utkání a byli aktivní. Z toho pramenily dvě naše šance. Za druhou půli musím mužstvo pochválit – bylo to aktivnější a kombinačně lepší než v prvním poločase. Vyrovnání přišlo v pravý čas, kdyby se nám to povedlo dřív, tak je otázkou, jak by Slavia zareagovala. Ta kvalita tam prostě byla a měla by víc času. Respektuji sílu domácích, ale bodík jsme si tady zasloužili. “