11. prosinec 2021

Rozhodly začátky poločasů a zahozená penalta, Zlín-Karviná 2:1

Karvinští sahali po bodech, nakonec nemají žádný a navíc přišli o vyloučeného Eduarda. Ve Zlíně to bylo řízné utkání se smolným výsledkem. Osud zápasu "napsal" dvěma góly domácí kapitán a Kristi Qose, který neproměnil penaltu.
FC Zlín
sobota 11.12.2021
2:1
(1:1)
Stadion Letná
Diváci: 512
Rakovan – Fantiš (82. Nečas), Simerský, Vraštil, Procházka – Conde – Reiter (76. Fillo), Hrubý (20. Hlinka), Tkáč, Čanturišvili – Poznar.
Ciupa – Křapka (73. Mikuš), Eduardo, Šindelář, Šehić – Qose (56. Nešický), Marco Túlio (73. Stropek) – Čmelík (46. Sinyavskiy), Svoboda (56. Durosinmi), Bartošák – Papadopulos.
Branky: 9. a 50. Poznar - 28. Bartošák
ŽK: Procházka, Poznar, Rakovan, Kolář, Fillo - Eduardo, Šindelář, Marco Túlio
ČK: 90. Eduardo
Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dresler

Kouč Páník udělal změnu v bráně, zraněného Petra Bolka nahradil uzdravený Jiří Ciupa, pro kterého to bylo premiérové utkání v této sezóně a první po sedmi měsících – naposledy chytal v květnu ligové utkání proti Slovácku. Do základní sestavy se vrátil Marco Túlio, tomu vypršel dvouzápasový trest za vyloučení v zápase s Hradcem Králové.

Utkání nezačalo pro hosty dobře, protože po první tečované střele Procházky, kterou Jiří Ciupa vyrazil na roh, udeřili domácí zásluhou přesné hlavičky kapitána Poznara. Ten si ve vzduchu našel míč z kopačky Hrubého a nechytatelně zavěsil. Karvinští poměrně snadno ztráceli míče a zbytečně se dostávali pod tlak po brejkových akcích domácích. Změnit nepříznivý stav se po dvaceti minutách pokoušel zpoza vápna Marco Túlio, ovšem mířil kousek vedle brány.

Čtvrtého gól v sezóně na hřišti soupeře se Karvinští dočkali v 28. minutě – Qose rozehrál standardku, míč Rakovan vyboxoval k Čmelíkovi, který jej vzápětí poslal na zadní tyč přesně na nohu Lukáše Bartošáka a ten se trefil z voleje přesně ke vzdálenější tyči! Bartošák se trefil poprvé v této sezóně. Krajní levý univerzál byl při chuti, vzápětí to znovu zkoušel na Rakovana, tentokrát však střelou po zemi neuspěl.

Když už to vypadalo, že se nic nestane, tak Vraštil zahrál ve vápně evidentně rukou. Sudí Machálek nejprve nechal ve hře pokračovat, ale po přerušení se k situaci vrátil a s pomocí VARu ukázal na penaltový puntík. Míč si vzal Kristi Qose, ale albánský záložník zklamal a nechal vyniknout Rakovana v domácí bráně – to vše v úplném závěru prvního dějství.

Po přestávce už na trávník nevyběhl zpátky Lukáš Čmelík, nýbrž místo něj šel na trávník Vlasiy Sinyavskiy. A ani začátek druhé půle hostům nevyšel a znovu inkasovali od Poznara. Střídající Hlinka měl dostatek času na přízemní centr před bránu, kde si počínal zlínský kapitán důrazněji a mohl se jít znovu se svými spoluhráči radovat.

Poměrně vyrovnaný zápas mohl i fakticky srovnat Michal Papadopuos. Po brejkové akci přihrával Sinyavskiy do běhu právě kapitánovi MFK, ten však míč trestuhodně sám před brankářem Rakovanem nezpracoval.

S blížícím se závěrem se stupňovala nervozita na obou stranách, hrálo se ostře, hra se kouskovala. Ševci bohužel svůj jednogólový náskok udrželi, přestože by utkání asi více slušela remíza. Navíc už v nastaveném čase pustil sudí Machálek několik tvrdých zákroků, vznikla veliká strkanice a nervy neudržel Eduardo - po druhé žluté kartě byl vyloučen, čímž pro něj podzim skončil.

Domácí trenér Jan Jelínek: „Máme veledůležité tři body, takže výsledkově se mi zápas hodnotí dobře. Nervózní utkání nepřineslo ani na jedné straně velkolepou podívanou. V závěru poločasu nás podržel Rakovan. Kdyby Karviná otočila vývoj utkání, tak by to pro nás bylo hrozně složité. Vstup do druhé= půle jsme měli dobrý, šli jsme za gólem. Na konci jsme to ubojovali a jsem za to rád.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Porazili jsme se sami! Po vyrovnání jsme měli převahu i mentální, a když můžeme soupeře dorazit gólem na 2:1, tak ho nedorazíme. Měli jsme problémy ve středu hřiště, hráči nám tam neuhráli plno balónů. Naše mezihra nebyla dobrá, v tom byli domácí lepší. Nedáme penaltu a nedohrajeme do konce dvě nebo tři akce…“