Generální partner
Světlý režim
14. duben 2013

Sladká pětigólová výhra nad Opavou

Slezské derby ovládla domácí Karviná. V zápase bohatém na góly zvítězila vysoko 5:2, když čtyři branky vstřelila po rohových kopech. Léčba novým trenérem Josefem Mazurou zabírá - dva zápasy, šest bodů a osm vstřelených branek.
MFK Karviná
neděle 14.4.2013
5:2
(4:1)
Městský Stadion
Diváci: 1870
SFC Opava
Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Hottek - Fiala, Vaněk, Gonda (57. Sobala), Ciku - Hoferica (63. Fischer) - Mišinský (83. Vaclík).
Hampel - Hrabina (31. Čarnota), Metelka, Štrbák, Potočný - Šrom, Binar (46. Sedláček), Zapletal, Ficek - Jurečka (46. Lokša), Prokeš.
Branky: 11. a 45. Ciku, 28. a 77. Homola, 40. Mišinský - 14. Prokeš, 53. Lokša
ŽK: Vaněk, Mikula - Potočný, Prokeš
Rozhodčí: Paták - Wilczek, Štěrba

Komentář

Do zápasu nevyběhl střelec dvou branek z posledního zápasu, útočník Aleš Besta, který má lehčí zdravotní problémy. To ale domácím vůbec nevadilo. V první půli byl k vidění pohledný fotbal korunovaný pěti brankami. Pro karvinského fanouška o to lepší, že hned čtyři góly vstřelili domácí. Druhý poločas už tak zajímavý nebyl, přesto se diváci dočkali po gólu na obou stranách.

První gólový moment měl na svědomí Matěj Fiala, který perfektně zatáhl míč, přihrál ho Josefu Hoffmannovi, jehož centr zužitkoval na zadní tyči neobsazený Elvist Ciku - 1:0. Euforie však netrvala dlouho. Za tři minuty vyrovnal opavský Prokeš, který zkušeně obstřelil brankáře Palečka - 1:1. Zanedlouho přišla velká šance Petera Hoferici, ale ten mířil těsně nad bránu. Krátce před půlhodinou hry šla Karviná znovu do vedení. Rohový kop Richarda Vaňka přetavil ve vedení Jiří Homola - 2:1.

Pět minut před přestávkou kopali domácí další rohový kop, který se zprvu zdál jako špatně zahraný. Míč se však nějakým způsobem dostal až k Vladimíru Mišinskému a ten už míč do sítě dostal - 3:1. A aby toho nebylo pro Opavu málo, tak krátce před poločasovým hvizdem rozehrál další roh Jakub Hottek. Gólman Hampel míč vyboxoval před sebe, kde však byl zcela volný Elvist Ciku a přesnou razantní hlavičkou zvýšil už na 4:1 a hosté byli zralí na „ručník.“

Po přestávce tempo hry opadlo a na chvíli to vypadalo, že to bude ještě drama. V 53. minutě střídající Lokša překonal Palečka a snížil na rozdíl dvou branek. Definitivní tečku za nejvydařenějším zápasem letošní sezóny dal třináct minut před koncem, opět po rohovém kopu Jakuba Hottka, stoper Jiří Homola, který tak stejně jako Ciku zaznamenal v tomto utkání dva přesné zásahy. Mimochodem Karvinští naposledy vstřelili pět branek na domácím hřišti v sezóně 2010/2011 v 27. kole proti Čáslavi, kterou vyprovodili 5:0. Tento výsledek pamatují z hráčů, kteří proti Opavě vyběhli na hřiště, pouze dva - Elvist Ciku a Michal Gonda.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Josef Mazura: „Před zápasem bychom brali i jednogólovou výhru. Takový výsledek jsme nečekali, ale je to výborné. Podařilo se nám vstřelit čtyři góly po standardních situacích, které jsme nijak zvlášť netrénovali. Ale jsou dny, kdy vám do branky spadne všechno a naopak. V první půli bylo z naší strany vidět pár opravdu vydařených kombinací. Zápas se nám jednoznačně vydařil."

Hostující trenér David Vavruška: „Výsledek je katastrofální. Neustále děláme hloupé chyby, polovina hráčů si nevěří a o tom to celé je. Nesmírně nás to sráží po psychické stránce. Je neomluvitelné, co předvádíme při standardních situacích. Po první pětačtyřicetiminutovce bylo vlastně po zápase."

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo