Divizní derby ovládlo béčko Karviné 3:1

21.10.2019 | redakce

Divizní derby ovládlo béčko Karviné 3:1 Čtyři góly, penalta bojovnost, agresivita a nasazení - Derby mezi Karvinou B a Havířovem přineslo všechno, co si fanoušek od fotbalu přeje. Domácí potvrdili roli favorita, a přestože jako první inkasovali, skóre ještě do poločasu otočili.

12.kolo, neděle 20.10.2019
MFK Karviná B - MFK Havířov  3:1  (2:1)
Branky: 28. a 59. Hladík, 17. Mrózek - 6. z pen. Förster
ŽK: Hladík - Chlopek, Malcharek, Zupko, Skoupý, Dawid, Baran
Rozhodčí: Pospíšil
MFK Karviná B: Neuman - Putyera, Mrózek, Hujo, Bielan (46. Wenglorz) - Weber - Hejda, Greguš (86. Ceniga), Seriš, Puchel (64. Motyčka) - Hladík (69. Kusyn).
MFK Havířov: řibyl – Podešva (90. Kisza), Malcharek, Skoupý, Dawid – Klejnot, Förster (90. Dvořák), Zupko – Chlopek (77. Noga), Stanojkovič (67. Baran), Heller (78. Velčovský).
Počet diváků: 150

Očekávaný duel divize F rozhodně nezklamal. Na hřišti to jiskřilo od samotného úvodu a pokračovalo to celý zápas. Navíc už v šesté minutě pískl sudí Pospíšil přísnou penaltu pro hostující tým, kterou Förster suverénně proměnil. Brzy bylo vyrovnáno – po faulu na Puchla rozehrál perfektní a hlavně přesnou standardní situaci Tomáš Weber, míčem našel hlavu Patrika Mrózka a ten míč uklidil do sítě.

V osmadvacáté minutě už domácí vedli. Hezkou akci po výborném presinku zužitkoval přesnou střelou okolo havířovského gólmana útočník Michal Hladík a domácí šli do vedení. Oba týmy měly pár zajímavých náznaků, ale skóre se už do poločasového hvizdu nezměnilo.

Také druhý poločas přinesl bitvu o každý centimetr na trávníku, ale domácí poměrně brzy odskočili na dvoubrankový rozdíl. Výkop brankáře Neumana neodhadl hostující brankář, Michal Hladík navíc vyhrál souboj s obráncem, udělal kličku a zamířil do opuštěné svatyně.

Největší šanci na vyrovnání měli hosté asi sedm minut před koncem, Förster perfektně zatáhl míč do šestnáctky předložil střídajícímu Nogovi, který ovšem ze dvou metrů Neumana neprostřelil. Ten stihl včas scvaknout nohy k sobě a míč vyrazit – zákrok zápasu!

Zbytek duelu se už v klidu dohrál, o vítězi bylo jasno! V předposledním podzimním domácím zápase vyhrálo béčko nad Havířovem zaslouženě 3:1!

Trenér Čestmír Kročil: „Začali jsme špatně, navíc byla proti nám nařízena přísná penalta. Sráží nám nepřesnosti a horší práce s míčem. Ale vyhráli jsme zaslouženě, a to jsme rádi. Pochvala pro trojici Hejda, Hladík a Weber.“

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.