Generální partner
Světlý režim
21. říjen 2019

Divizní derby ovládlo béčko Karviné 3:1

Čtyři góly, penalta bojovnost, agresivita a nasazení - Derby mezi Karvinou B a Havířovem přineslo všechno, co si fanoušek od fotbalu přeje. Domácí potvrdili roli favorita, a přestože jako první inkasovali, skóre ještě do poločasu otočili.
MFK Karviná B
neděle 20.10.2019
3:1
(2:1)

Diváci: 150
MFK Havířov
Neuman - Putyera, Mrózek, Hujo, Bielan (46. Wenglorz) - Weber - Hejda, Greguš (86. Ceniga), Seriš, Puchel (64. Motyčka) - Hladík (69. Kusyn).
řibyl – Podešva (90. Kisza), Malcharek, Skoupý, Dawid – Klejnot, Förster (90. Dvořák), Zupko – Chlopek (77. Noga), Stanojkovič (67. Baran), Heller (78. Velčovský).
Branky: 28. a 59. Hladík, 17. Mrózek - 6. z pen. Förster
ŽK: Hladík - Chlopek, Malcharek, Zupko, Skoupý, Dawid, Baran
Rozhodčí: Pospíšil

Komentář

Očekávaný duel divize F rozhodně nezklamal. Na hřišti to jiskřilo od samotného úvodu a pokračovalo to celý zápas. Navíc už v šesté minutě pískl sudí Pospíšil přísnou penaltu pro hostující tým, kterou Förster suverénně proměnil. Brzy bylo vyrovnáno – po faulu na Puchla rozehrál perfektní a hlavně přesnou standardní situaci Tomáš Weber, míčem našel hlavu Patrika Mrózka a ten míč uklidil do sítě.

V osmadvacáté minutě už domácí vedli. Hezkou akci po výborném presinku zužitkoval přesnou střelou okolo havířovského gólmana útočník Michal Hladík a domácí šli do vedení. Oba týmy měly pár zajímavých náznaků, ale skóre se už do poločasového hvizdu nezměnilo.

Také druhý poločas přinesl bitvu o každý centimetr na trávníku, ale domácí poměrně brzy odskočili na dvoubrankový rozdíl. Výkop brankáře Neumana neodhadl hostující brankář, Michal Hladík navíc vyhrál souboj s obráncem, udělal kličku a zamířil do opuštěné svatyně.

Největší šanci na vyrovnání měli hosté asi sedm minut před koncem, Förster perfektně zatáhl míč do šestnáctky předložil střídajícímu Nogovi, který ovšem ze dvou metrů Neumana neprostřelil. Ten stihl včas scvaknout nohy k sobě a míč vyrazit – zákrok zápasu!

Zbytek duelu se už v klidu dohrál, o vítězi bylo jasno! V předposledním podzimním domácím zápase vyhrálo béčko nad Havířovem zaslouženě 3:1!

Ohlasy trenérů

Trenér Čestmír Kročil: „Začali jsme špatně, navíc byla proti nám nařízena přísná penalta. Sráží nám nepřesnosti a horší práce s míčem. Ale vyhráli jsme zaslouženě, a to jsme rádi. Pochvala pro trojici Hejda, Hladík a Weber.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii