Tým trenéra Webera si hezky zastřílel a navíc udržel poprvé v přípravě čisté konto. Přesně mířila pětice Puchel, Duda, Moravec, Urgela a Panák.

FC Hlučín
Pindroch (46. Pastornický) - Janečka (46. Vaněk), Tóth, Hošek, Eismann (46. Moskál) - Šisler (46. Sedlák) - Moravec (46. Panák), Duda (78. Puchel), Budínský (46. Glaser), Puchel (46. Juřena) - Pospěch (46. Urgela).
Branky: 36. Puchel, 42. Duda, 45. Moravec, 64. Urgela, 90. Panák
Rozhodčí: Dresler

Domácí borci vyběhli do utkání i se stoperem Janem Hoškem, který se k týmu připojil v týdnu z Teplic. O jeho angažmá se prozatím mezi oběma kluby jedná. Úvodních pětadvacet minut rozhodně nenaznačovalo, že zápas nabídne nakonec zcela jasný průběh.

Karvinští borci nezvykle moc kazili, ztráceli míče a navíc byli hosté všude o krok dřív. I přesto byly k vidění solidní šance, které si vytvořili domácí, konkrétně dvakrát zakončující Duda. Nejprve z osmi metrů v ideální příležitosti netrefil ideálně, později nedosáhl na míč na zadní tyči. Mezitím zahrozil ojediněle i Hlučín, ale Pindroch v bráně vyrazil míč na rohový kop.

Po půlhodině už svěřenci kouče Webera zabrali, zrychlili a zpřesnili hru a hned to bylo znát a navíc byli produktivní. Nejprve po krásné akci a finální přihrávce Budínského zakončil do odkryté brány Erik Puchel, potom se konečně dočkal také Lukáš Duda a povedenou závěrečnou desetiminutovku korunoval třetím gólem Jan Moravec. A to ještě před druhým zásahem perfektně Pospěch vybídl do sóla a zakončení Puchla, jehož střela skončila nad bránou.

Do druhé půle trenér Weber vystřídal osm hráčů včetně brankáře, přesto se na hřišti takřka nic nezměnilo, protože domácí hráli v pohodě a byli jasně lepší. Dokládá to například akce z 57. minuty, kdy Panák předložil na přední tyči Urgelovi, ten však těsně minul. Radost si Lubo Urgela spravil o sedm minut později, kdy po přesné hlavičce přehodil brankáře Hlaváče a zvýšil na 4:0.

Fandové na Kovoně si žádali bůra a to se nakonec podařilo. V poslední minutě uzavřel účet Filip Panák. Trenér Weber po utkání trochu zalitoval nad výpadkem v začátku zápasu. „Úvodních dvacet minut nebylo podle představ, hráli jsme totiž hrozně složitě. Jakmile se nám podařilo hru zjednodušit a zrychlit, už to bylo dobré. Navíc jsme vstřelili pěkné góly po hezkých akcích. Po změně stran trochu úroveň opadla, ale i přesto si myslím, že někteří kluci na nezvyklých postech nezahráli špatně,“ zhodnotil Jozef Weber osmý přípravný duel, ve kterém karvinská obrana konečně udržela čisté konto.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.