Karviná nestačila na Ružomberok, prohrála 1:3

10.07.2018 | redakce

Karviná nestačila na Ružomberok, prohrála 1:3 V prospěch slovenského týmu rozhodla efektivnější koncovka. V předposledním přípravném duelu tak zvítězil hostující Ružomberok.

přát., úterý 10.7.2018
MFK Karviná - MFK Ružomberok  1:3  (1:2)
Branky: 35. Smrž - 11. Kostadinov, 38. Daniel, 84. Kružliak
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Pastornický - Putyera, Piroch, Moskál, Letić - Smrž - Štepanovský (58. Egri), Suchan, Weber (69. Lingr), Galuška - Řapek.
MFK Ružomberok: Čtvrtečka – Čurma, Maslo, Twardzik, Urdinov (70. Madleňák) – Daniel (70. Jedinák), Kochan (30. Brenkus), Kostadinov (70. R. Kružliak), Gal Andrezly (70. Gešnábel) – Takáč (83. Kmeť) – Tandir (58. Gerec).
Počet diváků: 0

Fotbalisté MFK nastoupili v omlazené sestavě, starší a zkušenější hráči usedli na lavičku a na tribunu. První gól vstřelil slovenský tým, když běžela 11. minuta, zblízka se trefil Kostadinov po akci jeho spoluhráče jeden na jednoho. V dalších minutách se domácí tlačili do zakočení, ale pokaždé chyběl kousíček k finálnímu řešení.

Příklad? Stoper Moskál perfektním křížným balónem přenesl míč na pravou stranu, kde Oliver Putyera prošel neatakován až před brankáře, ale byl tak překvapený, že zamířil mimo. Za tři minuty mohl v jedné ze svých tří šancí skórovat Petr Galuška, ale měl problémy s razancí. Na druhé straně se proletěl vzduchem Martin Pastornický, když zlikvidoval dalekonosný pokus soupeře.

Zasloužené vyrovnání přišlo deset minut před pauzou, kdy se nadvakrát prosadil po rohovém kopu Vojtěch Smrž. Nerozhodný stav vydržel jen tři minuty – nedostoupený Erik Daniel napřáhl z dálky a zamířil naprosto přesně.

Místy zbytečně tvrdý duel ve velkém dusnu pro sebe nakonec urvali hosté, když v závěru Kružliak trefil po chybě v obranné fázi do šibenice. Předtím však Karvinští nevyužili hned několik zajímavých situací, které měly být dohrány do finální podoby.

Kouč Nádvorník během půle pouze dvakrát střídal – po hodině hry Štepanovského za Egriho a na posledních dvacet minut se do hry zapojil Ondřej Lingr místo Tomáše Webera. Karvinští podruhé v přípravě prohráli. V těžkém utkání podlehli šestému týmu slovenské nejvyšší soutěže 1:3!

Trenér Roman Nádvorník: „Jsme rádi, že to byl těžký zápas, protože nastoupili mladí hráči, kteří ještě nemají tolik zkušeností. Až na poslední desetiminutovku si myslím, že kluci v této konfrontaci obstáli. Škoda, že jsme nedali víc než jeden gól.“

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.