25. červenec 2012

Vítězná generálka před pohárem

Karvinští fotbalisté zvítězili před nedělním pohárovým utkáním v Otrokovicích nad třetiligovým Hlučínem 3:0.
středa 25.7.2012
3:0
(1:0)

Diváci: 0
FC Hlučín
I.poločas: Paleček - Hrtánek, Mikula, Bolf, Knötig - Hoffmann, Vaněk - Ciku, Wojnar, Vladavič - Presl. II.poločas: Rakovan - Cverna O., Cverna V., Hottek, Puškáč - Mišinský, Juřena, Vaněk, LeGiang - Besta, Vrána
Branky: 14. Presl, 80. Le Giang, 85. Juřena

Zajímavý přípravný duel přitáhl na hřiště U Bažantnice i donedávna hráče Karviné, Vladana Milosavljeva a Tomáše Jursu. Zápas přinesl na obou stranách dost příležitostí, což se divákům muselo líbit. Přesto se trefovali jen domácí fotbalisté, kteří tak už pět zápasů v řadě neinkasovali. V podvečerním utkání se střelecky prosadili Antonín Presl, Emil LeGiang a Václav Juřena.

Po čtvrthodině zaváhala hostující obrana poprvé a nic lehčího, než dopravit míč do opuštěné sítě Antonín Presl, dělat nemusel. Hosté se rovněž snažili a několikrát nebezpečně kombinovali před brankářem Palečkem, který však všechno v pohodě vyřešil. Po půl hodině předvedl pohlednou akci Admir Vladavič, který byl i u konečně střely, která z velkého úhlu těsně minula levou tyč. O šest minut později se ve velké šanci před Palečkem zjevil jeden z hostujících útočníků, ale jeho hlavička nebyla přesná.

Z protiútoku měl další šanci Vladavič a krátce po něm i Tomáš Knötig. Oběma chybělo trochu štěstí a centimetrů. V poločase trenér Malura poslal na hřiště novou jedenáctku a hodně byl vidět Václav Juřena. Právě Juřena po hodině hry zatáhl míč do vápna, kde ho převzal Emil Le Giang a ten polostřelou málem našel u zadní týče doklouzávajícího Pavla Vránu, kterému chyběl půlkrok. Deset minut před koncem už se mohl Le Giang radovat. Jeho tvrdá střela, do té doby, bezchybnému brankáři hostů, nešťastně vypadla a od zad se míč odrazil za brankovou čáru.

Šanci měl i druhý útočník Aleš Besta. Jeho hlavička po rohu Juřeny těsně minula břevno. Konečnou podobu výsledku dal pět minut před koncem Juřena, který na půlce výborně vypíchl míč a karvinští šli do brejku pět na jednoho. Bestova střela orazítkovala tyč, ale dorážka Juřeny byla přesná a stanovila konečné skóre na 3:0 pro domácí celek.

Přestože karvinští už pětkrát v řadě neinkasovali, trenér Pavel Malura spokojený nebyl. „V obou poločasech jsme hráli směrem dozadu velmi laxně. Měl jsem pocit, že si kluci myslí, že se nemůže nic stát. Malinko jsem právě z tohoto měl obavy, což se potvrdilo. Soupeře jsme zbytečně svými chybami pouštěli do brankových příležitostí. Směrem dopředu to špatné nebylo, i když dva góly si dal soupeř prakticky sám. My jsme opět nedali pár jasných šancí. Takže z tohoto pohledu nemůžeme být s tímto utkáním spokojení,“ hodnotil utkání kouč MFK OKD. „Snad si kluci v mistrovských utkáních, ve kterých půjde o body, uvědomí, že takto směrem dozadu hrát nemůžou. V kabině si to musíme ještě vysvětlit,“ doplnil Pavel Malura.