Vítězství v generálce, Karviná-Odra Opole 1:0

14.07.2018 | redakce

Vítězství v generálce, Karviná-Odra Opole 1:0 Gól Filipa Panáka z úvodu druhého poločasu rozhodl o výhře nad týmem z polské druhé nejvyšší soutěže.

přát., sobota 14.7.2018
MFK Karviná - OKS Odra Opole  1:0  (0:0)
Branka: 52. Panák
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Piroch, Janečka, Tusjak – Panák (53. Šisler) – Lingr (67. Moravec), Suchan, Budínský (55. Kalabiška), Letić - Ramirez.
Počet diváků: 0

Poslední zápas přípravy, který začal v 11 hodin, byl hodně bojovný a oba týmy si v první půli vytvořily šanci ke skórování. Největší domácí příležitost zahodil Jan Suchan, který dostal přesný centr z levé strany, ale z vyložené pozice přestřelil.

Hosté z Opole měli vážnější šanci po standardní situaci, když z pětadvaceti metrů prověřila Martina Berkovce dělovka doprostřed brány. Karvinští mohli jít do vedení také po standardce, jenže ze závaru nevytěžili nic.

Sedm minut po změně stran se měnilo skóre. Po špatném odkopu hostujícího hráče převzal míč Filip Panák, navedl míč na půlkruh, vyměnil si ho s Ramirezem a venezuelský útočník už věděl, co má udělat – vrátil míč před bránu a ve skluzu Panák nemohl minout – 1:0.

Další minuty až do posledního hvizdu patřily domácím, hráči Opole hráli maximálně po šestnáctku. Až v 88. minutě musel řešit Berkovec nepříjemnost, ale nadvakrát si poradil. Karvinští hráči tak zakončili přípravu vítězstvím 1:0.

Trenér Roman Nádvorník: „Máme stále na čem pracovat, spokojený můžu být jen s obrannou fází, protože jsme soupeře nepustili do žádné vyložené šance. Hra do ofenzivy bohužel nebyla podle představ, ztráceli jsme jednoduché míče a nedostávali se do kombinace. Od mužstva budu chtít určitě víc.“

• Úspěšný víkend přípravek
včera - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
před 2 dny - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
před 2 dny - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.

• V Plzni v neděli 16. prosince
28.11. - Poslední zápas kalendářního roku 2018 odehrají Karvinští v neděli 16. prosince na půdě mistrovské Plzně s výkopem v 15 hodin! Utkání bude přímým přenosem vysílat O2 TV Sport.