Generální partner
Světlý režim
31. leden 2017

První duel je tady, Karvinou čeká Poltava

Po dvou dnech intenzivních dvoufázových tréninků je na řadě premiérový zápas tureckého soustředění. Karvinští ve středu od 13:30 hodin SEČ změří síly s aktuálně šestým týmem ukrajinské ligy, Vorsklou Poltava.
Karvinský kouč Jozef Weber soupeře nikterak neřeší, každopádně se celý tým na první zápas těší. „V tréninku i zápasech chceme do týmu postupně zapracovat nové hráče. Poltavu jsme nijak nesledovali. Zaměřujeme se pouze na sebe,“ řekl Weber ke kvalitní středeční prověrce, pro kterou má k dispozici z nových tváří Patrika Dresslera, Jana Vondru, Jana Kalabišku a Tomáše Wágnera.

Kromě těchto jmen pak bude především fandy zajímat, zda do zápasu konečně zasáhne stoper Pavel Košťál, či zda-li se v bráně proti ukrajinskému soupeři představí Jan Laštůvka, pro kterého je Ukrajina „druhým domovem“, jelikož chytal za Šachťar Doněck a především sedm let hájil barvy Dněpropetrovsku.

Pár slov k relativně mladému klubu, jehož největším úspěchem je zisk ukrajinského poháru ze sezóny 2008/2009, přidal i právě nejslavnější odchovanec Karviné a současná brankářská jednička MFK. „Poltava dlouhodobě patří do horní poloviny ukrajinské ligy. Kvalitu jistě budou mít velkou, po podzimu jsou šestí, což tak odpovídá. Pamatuji si, že často trápili silné duo Šachťar Doněck a Dynamo Kyjev. A vlastně i nás s Dněprem,“ usmál se Laštůvka, který takový zápas jedině vítá. „Hodně nás prověří, to je jisté,“ dodal.

Utkání FC Vorskla Poltava – MFK Karviná začíná ve 13:30 hod. SEČ (15:30 tureckého času) v jednom z mnoha tréninkových center zhruba 15 minut od hotelu, kde je karvinská výprava ubytována. Fotky z obou úterních tréninků jsou k nahlédnutí níže ve fotogalerii.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha