Generální partner
Světlý režim
31. leden 2017

První duel je tady, Karvinou čeká Poltava

Po dvou dnech intenzivních dvoufázových tréninků je na řadě premiérový zápas tureckého soustředění. Karvinští ve středu od 13:30 hodin SEČ změří síly s aktuálně šestým týmem ukrajinské ligy, Vorsklou Poltava.
Karvinský kouč Jozef Weber soupeře nikterak neřeší, každopádně se celý tým na první zápas těší. „V tréninku i zápasech chceme do týmu postupně zapracovat nové hráče. Poltavu jsme nijak nesledovali. Zaměřujeme se pouze na sebe,“ řekl Weber ke kvalitní středeční prověrce, pro kterou má k dispozici z nových tváří Patrika Dresslera, Jana Vondru, Jana Kalabišku a Tomáše Wágnera.

Kromě těchto jmen pak bude především fandy zajímat, zda do zápasu konečně zasáhne stoper Pavel Košťál, či zda-li se v bráně proti ukrajinskému soupeři představí Jan Laštůvka, pro kterého je Ukrajina „druhým domovem“, jelikož chytal za Šachťar Doněck a především sedm let hájil barvy Dněpropetrovsku.

Pár slov k relativně mladému klubu, jehož největším úspěchem je zisk ukrajinského poháru ze sezóny 2008/2009, přidal i právě nejslavnější odchovanec Karviné a současná brankářská jednička MFK. „Poltava dlouhodobě patří do horní poloviny ukrajinské ligy. Kvalitu jistě budou mít velkou, po podzimu jsou šestí, což tak odpovídá. Pamatuji si, že často trápili silné duo Šachťar Doněck a Dynamo Kyjev. A vlastně i nás s Dněprem,“ usmál se Laštůvka, který takový zápas jedině vítá. „Hodně nás prověří, to je jisté,“ dodal.

Utkání FC Vorskla Poltava – MFK Karviná začíná ve 13:30 hod. SEČ (15:30 tureckého času) v jednom z mnoha tréninkových center zhruba 15 minut od hotelu, kde je karvinská výprava ubytována. Fotky z obou úterních tréninků jsou k nahlédnutí níže ve fotogalerii.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii