Generální partner
Světlý režim
2. únor 2017

Weber po remíze: Za takové utkání jsem rád

Vyrovnaný zápas odehráli se silným ukrajinským týmem karvinští fotbalisté na soustředění v Turecku. Jak samotné a jednoznačně přínosné utkání viděl hlavní kouč MFK Karviná Jozef Weber? Uvnitř rozhovoru najdete také sestřih utkání.

Trenére, máte za sebou remízu s ukrajinskou Poltavou. Odpovídala kvalita soupeře vašim předzápasovým představám?
Ano, odpovídala. Bavil jsem se o soupeři i s Honzou Laštůvkou a řekl mi to, co už zaznělo na našem klubovém webu. Je to soupeř, který umí potrápit i dva největší ukrajinské kluby Šachťar a Dynamo. Poltava hrála rychlý fotbal, mají tam plno dynamických a agresivních hráčů. Opravdu jsem rád, že jsme se s takovým soupeřem mohli potkat.

Zápas měl posloužit i jako test různých herních variant. Splnilo to účel?
Je to tak. Chtěli jsme vidět Honzu Kalabišku a Tomáše Wágnera, oba odehráli celý zápas. Honza v první půli operoval na levé straně zálohy, po změně stran jsme ho odsunuli na beka. Zaměřovali jsme se i na součinnost krajních hráčů, tedy například Dresslera s Moravcem nebo Kalabišky s Puchlem.

Jak se vám vůbec zamlouval výkon dvou nejnovějších posil?
Musím říct, že zamlouval. Kalabiška jako levý bek po přestávce ukázal několik dobrých věcí, dokonce nastřelil břevno. Tomáš Wágner zahrál také dobře, chyběl tomu gól, ke kterému neměl daleko. Asi po čtvrthodině postupoval sám na gólmana. Jinak pracoval velmi dobře, byl silný v soubojích. To od něj očekáváme.

Jak na tom byl Pavel Košťál, pro kterého to byl vůbec první zápas v tomto kalendářním roce?
Odehrál poločas a měli jsme nutkání ho tam nechat déle, ale na druhou stranu nás tady ještě čekají dvě utkání a spousta tréninků. Pavel spolehlivě dirigoval obranu, v ničem nebyl problém.

Nulou vzadu jste odčinili pětigólový příděl od Baníku. Naopak směrem dopředu to stále není ideální, už čtyři zápasy čekáte na radost z gólu. Nestresujete se už z toho?
Zatím ne, jsme na začátku herní přípravy. Hodně se tady na různé nácviky přechodové fáze zaměřujeme a kluci se to snažili přenášet i do samotného utkání. Bohužel jsme to nedotáhli do finální podoby v podobě gólu.

V Turecku jste od soboty. Každý den dvakrát denně trénujete. Splňuje pobyt zatím všechno, co jste od toho očekával?
Ve stoprocentní míře. I na hráčích je vidět obrovská chuť do tréninku na přírodní trávě. Ve čtvrtek uděláme lehčí trénink, v pátek budou na programu dvě tréninkové jednotky a v sobotu odpoledne nás čeká zápas s polskou Jagielonií.

Zdroj videa: youtube kanál FC Vorskla Poltava

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii