Generální partner
Světlý režim
2. únor 2017

Měl bych tady odchytat dva zápasy, hlásí Laštůvka

Poprvé od startu přípravy odchytal celé utkání a hned si připsal čisté konto. Jan Laštůvka pochytal všechny střely fotbalistů Vorskly Poltava a po zápase se svěřil se svými pocity nejen ze samotného utkání.
Tak trochu se čekalo, že se do brány proti ukrajinskému soupeři postaví právě on a stalo se. „Rozhodně to z naší strany nebyl nejhorší zápas a jsem přesvědčený, že se budeme jen zlepšovat. Přeci jen to bylo pro nás první utkání na přírodní trávě,“ hlásil z Antalye gólman Jan Laštůvka, který během zápasu musel řešit spíš střely z dálky.

Čisté konto zrovna proti Poltavě, kterou dobře zná, jistě potěší. „V bráně jsem od toho, abych něco chytil. Vorskla má trochu obměněný tým, ale říkám na rovinu, že je na trenérech, do jakého zápasu mě pošlou. Jsme pouze domluveni, že bych tady měl odchytal dva zápasy. V lednu jsem byl v bráně pouze na poločas a potřebuju hrát i pro nějakou tu svoji pohodu. Jarní start se kvapem blíží,“ přiznal Laštůvka.

Zároveň znovu poděkoval vedení klubu za možnost připravovat se v lepších klimatických podmínkách na náročné jaro. „Možná jsme si to trochu za ten podzim zasloužili,“ usmál se. „Všichni hráči, trenéři, vedení klubu i fanoušci určitě tuší, že jarní část bude mnohem těžší. Opravdu jsme rádi, že jsme mohli vycestovat,“ řekl Jan Laštůvka s tím, že soustředění probíhá standardně bez výraznějších změn oproti minulým kempům s Dněpropetrovskem.

Co se týče zdravotní stránky a psychické pohody, je karvinská jednička tzv. "ready" a fit. „Cítím se dobře a těším se na start jarní části. Věřím, že svými výkony přilákáme na stadion další fandy. Máme doma hodně atraktivní los,“ zakončil čtyřiatřicetiletý gólman.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii