Generální partner
Světlý režim
2. únor 2017

Měl bych tady odchytat dva zápasy, hlásí Laštůvka

Poprvé od startu přípravy odchytal celé utkání a hned si připsal čisté konto. Jan Laštůvka pochytal všechny střely fotbalistů Vorskly Poltava a po zápase se svěřil se svými pocity nejen ze samotného utkání.
Tak trochu se čekalo, že se do brány proti ukrajinskému soupeři postaví právě on a stalo se. „Rozhodně to z naší strany nebyl nejhorší zápas a jsem přesvědčený, že se budeme jen zlepšovat. Přeci jen to bylo pro nás první utkání na přírodní trávě,“ hlásil z Antalye gólman Jan Laštůvka, který během zápasu musel řešit spíš střely z dálky.

Čisté konto zrovna proti Poltavě, kterou dobře zná, jistě potěší. „V bráně jsem od toho, abych něco chytil. Vorskla má trochu obměněný tým, ale říkám na rovinu, že je na trenérech, do jakého zápasu mě pošlou. Jsme pouze domluveni, že bych tady měl odchytal dva zápasy. V lednu jsem byl v bráně pouze na poločas a potřebuju hrát i pro nějakou tu svoji pohodu. Jarní start se kvapem blíží,“ přiznal Laštůvka.

Zároveň znovu poděkoval vedení klubu za možnost připravovat se v lepších klimatických podmínkách na náročné jaro. „Možná jsme si to trochu za ten podzim zasloužili,“ usmál se. „Všichni hráči, trenéři, vedení klubu i fanoušci určitě tuší, že jarní část bude mnohem těžší. Opravdu jsme rádi, že jsme mohli vycestovat,“ řekl Jan Laštůvka s tím, že soustředění probíhá standardně bez výraznějších změn oproti minulým kempům s Dněpropetrovskem.

Co se týče zdravotní stránky a psychické pohody, je karvinská jednička tzv. "ready" a fit. „Cítím se dobře a těším se na start jarní části. Věřím, že svými výkony přilákáme na stadion další fandy. Máme doma hodně atraktivní los,“ zakončil čtyřiatřicetiletý gólman.
Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo