Generální partner
Světlý režim
10. květen 2017

Laštůvka: V pátek budeme spoléhat na skvělé fandy

Opět na něj bude upřena největší pozornost. Vychytá Spartu právě on? Ano, řeč je o brankáři Janu Laštůvkovi, který se na zápas proti nejúspěšnějšímu českému fotbalovému klubu těší stejně jako jeho spoluhráči. Jak na Spartu, na koho si dát pozor?

Blíží se vrchol sezóny, páteční večerní duel se Spartou. Jak to vnímáte?
Prestižně a všichni se moc těšíme. Bude opět vyprodáno a hlavně můžeme hrát uvolněně, protože už máme jistotu záchrany. Ještě bychom ale rádi skončili co nejvýš, to je náš cíl pro zbývající tři zápasy.

Je Sparta momentálně k poražení?
Ano, navíc spoléháme hlavně na naše skvělé fandy, ti umí vytvořit báječnou kulisu. Víme, že Sparta má nějaké svoje problémy, nehraje v optimální formě, ale pořád je to Sparta - klub s největší tradicí a nejvíce získanými tituly.Hrozí největší nebezpečí od kanonýra Davida Lafaty?
Já se spíš zaměřuju na jednotlivé týmy jako celky. Ale ano, David umí dát gól z takřka každé pozice, je ohromně nebezpečný.

Souhlasíte s tím, že by to chtělo navázat na domácí výkony proti Plzni a Slavii?
Tak to každopádně. Obě utkání byla z naší strany dobrá, bohužel jsme z nich nezískali ani bod. Zápas musíme odjezdit, jinak to ani nejde. Fanoušci to od nás očekávají a my je nechceme zklamat. Zároveň už bychom nějaký ten bodík proti té silné trojce rádi uhráli. V pátek budeme mít poslední pokus, tedy samozřejmě v této sezóně (úsměv).

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.