Heroický výkon a sladký bod, Karviná-Sparta 1:1

12.05.2017 | redakce

Heroický výkon a sladký bod, Karviná-Sparta 1:1 Do třetice všeho dobrého! Karvinský nováček po těsných porážkách s Plzní i Slavií to na třetí pokus dokázal a povedlo se to proti nejslavnějšímu klubu v Česku. Se slavnou Spartou remizoval 1:1 díky prvnímu ligovému gólu oslavence Libora Holíka.

28.kolo, pátek 12.5.2017
MFK Karviná - AC Sparta Praha  1:1  (0:0)
Branky: 83. Holík - 71. M. Kadlec
ŽK: Janečka - Lafata
Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Pochylý
MFK Karviná: Laštůvka – Moravec, Hošek, Jovanović, Kalabiška – Weber (74. Janečka), Panák – Dressler (90. Lingr), Budínský, Puchel (63. Holík) – Wágner.
AC Sparta Praha: Bičík – Karavajev, Holek, M. Kadlec, Hybš – Sáček, Vácha – Konaté (87. V. Kadlec), Lafata, Vatajelu (80. Zahustel) – Šural.
Počet diváků: 4833

Karvinští museli před prestižním střetnutím řešit problémy se sestavou. Nakonec ani jeden z trojice zraněných (Šisler, Košťál, Janečka) do hry nezasáhl od začátku - první dva jmenovaní vůbec. Kvůli karetnímu trestu scházel také kapitán Eismann, a tak s kapitánskou páskou nastoupil brankář Laštůvka. Oba týmy vyběhly na hřiště v elektrizující atmosféře doplněné o choreo domácích fanoušků skrz sektory.

První poločas byl zajímavý z obou stran. Lépe začali domácí, Lukáš Budínský volil po dvaceti vteřinách technické zakončení obloučkem a Bičík vytáhl fantastický zákrok. Hosté se nenechali zahanbit, Vatajelu pálil do boční sítě a Konaté jen do Laštůvky. Následně to znovu zkoušel rumunský krajní fotbalista Vatajelu, ale jeho ránu z voleje domácí gólman za svá záda nepustil.

Vzrušení přinesly minuty krátce před poločasovým hvizdem, kdy z velkého závaru před Bičíkem nedostali míč do sítě Kalabiška ani Jovanović. V té době byli Karvinští na hřišti lepším týmem. Do druhé půle nepřipravil ani jeden z trenérů střídání, ale začalo se opatrně až takřka ospale.

Hráče obou týmů i obecenstvo probral až Vatajelu, ale jeho střelu z přímého kopu Laštůvka chytil. Po hodině hry nedosáhl na míč od Budínského útočník Wágner, vzápětí běžel na Bičíka Puchel, jenže sparťanská jednička mezi třemi tyčemi mu míč včasným vyběhnutím odebrala. Následující minuty se pro konečný výsledek ukázaly jako klíčové – šťastnou volbu měl při střídání domácí kouč. Nejprve šel na hřiště Holík, krátce po něm i Janečka.

Ovšem štítový záložník Marek Janečka přišel na hřiště až po inkasovaném gólu. Ten přišel doslova zničehonic. Rohový kop prodloužil na zadní tyč kapitán Lafata na osamoceného Michala Kadlece a ten už neměl z brankové lajny problém dostat míč do sítě. V jednaosmdesáté minutě mohl definitivně rozhodnout Zahustel, ale hlavičkoval pouze těsně nad.

Do konce řádné hrací doby zbývalo sedm minut, když Panák vymyslel průnikovou přihrávku na Janečku, ten posunul na malé vápno k Liboru Holíkovi a právě on uklidil míč za Bičíka – první ligový gól v den svých narozenin, to se jen tak nevidí. Ovšem Holíkovi bylo přáno! V nastavení pak nejprve dostal šanci dorostenec Ondřej Lingr, pro kterého to byl první start za A-tým. Potom celý stadion zatajil dech – Šuralovu střelu někdo z karvinských hráčů zblokoval jen k Zahustelovi, ale ten sám před ten Laštůvkou gól nedal. Zákrok večera znamenal zaslouženou dělbu bodů a dlouhou karvinskou noc!

Domácí trenér Jozef Weber: „Vrchol sezóny se vším všudy. Dvakrát jsme byli blízko bodu s velkými týmy a podařilo se to až nyní do třetice. Uhráli jsme skvělý výsledek s velkým soupeřem a ta remíza je naprosto zasloužená. Jsem na hráče hrdý!“

Hostující trenér Petr Rada: „Bod je pro nás málo a jsme zklamaní. Věděli jsme, že Karviná je doma silná, ale přesto jsme samozřejmě pomýšleli na tři body. Je to dvojnásobná škoda, když jsme navíc vedli.“

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.