Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2017

Test před soustředěním? Duel proti Opavě

Na hřišti MFK Kravaře se odehraje přípravný zápas s přívlastkem „slezského derby". V sobotu od 11 hodin začíná utkání SFC Opava - MFK Karviná.

Ve středu se radovali z první výhry v probíhající přípravě, v sobotu už hrají znovu a po nedělním volnu je v pondělí čeká odjezd na herní soustředění do slovenské Terchové - řeč je o karvinských fotbalistech. Do posledního testu před změnou prostředí by měli znovu vyběhnout všichni tři testovaní fotbalisté, tedy Georgi Pashov, Benjamin Čolić a Renan Donizete Da Silva Candido

Otazník visí nad startem brankáře Martina Pastornického, který se ve středečním utkání zranil, a také Ericem Ramirezem. Ten musel jít v pátek odpoledne trhat bolavý zub. Karvinští v prozatímní přípravě odehráli čtyři utkání s bilancí jednoho vítězství, jedné remízy a dvou porážek. Hned třikrát hráli s polskými kluby, na úvod sehráli derby s Baníkem.

V Opavě musely přes léto strávit dvě hořké pilulky, přestože s odstupem času se na to už možná všichni dívají jinak. Opavě těsně unikl postup do HET ligy a především účast v základní skupině EL, kam mohli svěřenci Romana Skuhravého postoupit v případě, že ve finále MOL Cupu porazí Zlín. To se ale nestalo, a tak úkol opavských borcům před nadcházející sezónou je jasný – opět se pokusit postoupit do nejvyšší soutěže.

Trenér Skuhravý přivítal svůj tým po dovolené už 17. června. Do dnešního dne stihla Opava odehrát pět utkání s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné porážky. Hned po úvodním tvrdém týdnu bylo na řadě dvojutkání se Sigmou Olomouc. Výsledky 2:2 a 2:3 z pohledu slezského klubu však nebyly podstatné. Poté se už jen vyhrávalo – 2:1 se Skalicou, 2:0 s Vítkovicemi a naposledy 2:1 s Odrou Opole.

Přípravné utkání SFC Opava – MFK Karviná začíná na hřišti v Kravařích v sobotu 8. července v 11 hodin.  

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii