8. červenec 2017

Špatná druhá půle rozhodla, Opava-Karviná 3:1

Karvinští fotbalisté prohráli v Kravařích s druholigovou Opavou, když jim vůbec nevyšel druhý poločas. Přitom od 11. minuty vedli díky hlavičkujícímu Janu Kalabiškovi.
SFC Opava
sobota 8.7.2017
3:1
(2:1)
Městský Stadion
Diváci: 0
Fendrich – Helebrand, Simerský (46. Radić), Žídek, Čelůstka – Schaffartzik – Kayamba (58. Jurečka), Zavadil (58. Jursa), Zapalač (66. Mozol) – Smola (58. Puškáč), Kuzmanović (66. Stříž).
Pindroch - Čolić (33. Moravec), Piaček (46. Košťál), Hošek, Eismann (53. Puchel) - Janečka (53. Smrž), Panák (69. Pina) - Štepanovský (59. Pashov), Budínský (57. Řapek), Kalabiška - Wágner (53. Duda).
Branky: 16. Helebrand, 28. Kayamba, 69. Jursa - 11. Kalabiška
Rozhodčí: Proske

Slušně zaplněný stadion v Kravařích viděl od začátku solidní podívanou z obou stran. Na góly se nečekalo dlouho, hned v 11. minutě přišel hezký centr z pravé strany, který se dostal až k Janu Kalabiškovi a tomu stačila jen nastavit hlava a mohl se radovat.

Jenže radost trvala pouze pět minut, Karvinští si nepohlídali rohový kop, míč doputoval k Matěji Helebrandovi, který možná trochu se štěstím s pomocí břevna i tyče dostal hlavou „kulatý nesmysl“ za brankovou čáru. Prvoligovému týmu po celý zápas chyběl tolik potřebný důraz v osobních soubojích a z toho vyplynul i druhý gól za zády Braňa Pindrocha.

Světelná tabule ukazovala osmadvacátou minutu, když se rozběhl hráč tmavé pleti Kayamba, přivlastnil si míč a lobem překonal karvinského brankáře. Ve 33. minutě se zranil testovaný Benjamin Čolić a na hřiště musel Jan Moravec. Svěřenci Jozefa Webera mohli kontrovat v samotném závěru poločasu, kdy po chybičce zadáků Opavy trefil pouze tyč Peter Štepanovský.

Druhý poločas už patřil finalistovi MOL Cupu, kterému to však hráči v bílém až moc usnadnili. Opavští měli dvě vyložené šance, ale Jurečka ani Puškáč, který netrefil z pár metrů úplně prázdnou bránu, se ještě neprosadili. Povedlo se to až Jursovi, který po hezké akci nedal karvinské obraně a ani brankáři šanci a uzavřel účet utkání.

Druholigový tým ještě přidal jeden gól, ale ten neplatil, protože na brankové čáře dorážel v ofsajdové pozici stojící Puškáč. Tým kouče Webera tak před pondělním odjezdem na herní soustředění do slovenské Terchové podlehl Opavě 1:3.

Trenér Jozef Weber: „První poločas se mi líbil z obou stran, to bylo opravdu herně slušné. Bohužel dostáváme hloupé góly, už se to s námi nějaký čas táhne. Do druhé půle nastoupili hráči, kteří měli bojovat o místo v kádru a dost nepříjemně mě překvapili. Chtěl jsem vidět, komu dát víc šancí ve zbývajícím průběhu přípravy a ti kluci to vlastně vyřešili za mě. Je to zklamání, i když chápu, že je to pro ně složitější. Bohužel toho moc neukázali.“

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?