Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2015

Budínský: K penaltě jsem přistoupil zodpovědně

Přišel, viděl, vyrovnal a rozhodl. Lukáš Budínský naskočil do pohárového utkání krátce po snížení na 1:2. Sám pak vyrovnal a poslední penaltou v rozstřelu, před kterou nejprve přemýšlel o nějaké „kulišárně“, kterou si pak rozmyslel, zajistil svému týmu pokračování v MOL Cupu.

Jaký to byl zápas, před kterým udělal trenér Weber v sestavě hned devět změn?
Trenér to prostřídal a určitě jsme to utkání mohli zvládnout lépe. Samotný úvod se nám celkem vydařil, sice tam moc šancí nebylo, ale kdybychom něco vyřešili kvalitněji, tak jsme mohli jít do vedení.

Ve druhém poločase se na hřiště dostali hráči, kteří patří stabilně do základu, tedy včetně vás. Byl to ten pomyslný zlom?
Tak hlavně jsme od začátku druhé půle vsadili všechno na útok, podařilo se nám vyrovnat a došlo i na penalty. Před vyrovnávacím gólem jsem měl dost času a prostoru, hned jsem věděl, že budu střílet a zapadlo to slušně.

Pozorovali jste na hřišti, jak rychle Vítkovicím odcházely před koncem zápasu síly? Po brance na 2:2 se hrálo už takřka jen na jednu bránu.
Bylo by divné a smutné, kdyby proti nám domácí fyzicky neodcházeli. Každopádně jsme i v závěrečných minutách měli na to, abychom rozhodli a nemuseli jít do rozstřelu.

Penalty jsou vždy nadstavbou a tahákem pro fanoušky. Proti Vítkovicím vám vyšly perfektně, všichni jste překonali domácího brankáře. Trénujete pokutové kopy?
Když budu mluvit za sebe, tak ani ne. Vždy se rozhoduji podle momentální situace. Jsme rádi, že jsme všichni uspěli. Pasta (gólman Pastornický - pozn.) jednu chytil a jsme v dalším kole.

Na pátou rozhodující penaltu jste šel vy. Neuvažoval jste, že necháte vzpomenout na pověstný „vršovický dloubák“, který proslavil Antonín Panenka?
Proběhlo mi to hlavou, ale nakonec jsem si řekl, že k tomu přistoupím zodpovědně. (úsměv)

Na zápas dorazilo šest stovek fandů, atmosféra byla srovnatelná s některými méně atraktivními zápasy nejvyšší soutěže. To potěší, ne?
Jo, to bylo super. Dorazili i naši fandové, byli slyšet a oba tábory vytvořily velmi slušnou a hlučnou atmosféru. Za to jim všem patří náš dík.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo