Generální partner
Světlý režim
1. září 2015

Věřil jsem si, tvrdí Martin Pastornický

Vůbec první soutěžní zápas odchytal za A-mužstvo a hned přispěl k postupu v MOL Cupu přes Vítkovice, o kterém rozhodovaly až pokutové kopy. Jeden chytil, a protože jeho spoluhráči mířili přesně, nebylo co řešit.

O tom, že do pohárového zápasu ve Vítkovicích naskočí od začátku, věděl Martin Pastornický asi týden a měl tak čas se připravit. „Užil jsem si ho maximálně a mám radost, že jsem pomohl k postupu do dalšího kola," radoval se. 

Jenže dlouho to tak nevypadalo. Třetiligový domácí tým jej dvakrát v prvním poločase překonal a schylovalo se k překvapení. Ale po přestávce jeho střídající spoluhráči vyrovnali a penaltový rozstřel ovládli. „Před prvním gólem jsem měl jít střelci rychleji pod nohy a zakončení u druhého gólu jsem čekal spíš na přední tyč. Ale Adam Taraba to kopl na zadní, s tím moc dělat nešlo,“ řekl ke gólu svého bývalého spoluhráče z karvinského B-týmu.

Klíčový zákrok si opora loňské úspěšné devatenáctky nechala na 81. minutu, kdy vychytala jednoho z domácích fotbalistů ve velmi nadějné situaci. Přežilo se ještě pár závarů a následovaly penalty, na které si věřil. „Ty umím a většinou vystihnu směr. Potvrdilo se to i v letní přípravě a vlastně i teď. Jen s tím rozdílem, že v létě mi vždycky chyběl kousíček. Ještěže teď jsem aspoň jednu chytil,“ usmál se s tím, že by si rád zachytal i v dalším pohárovém kole na půdě Rýmařova. Baník by sice byl lepší, ale nedá se nic dělat. Každopádně vše záleží na trenérovi, ale chtěl bych se do brány opět dostat,“ zakončil Martin Pastornický.  

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo