Generální partner
Světlý režim
20. březen 2022

Filip Zorvan: Atmosféra? Parádní! Proto ten fotbal hrajeme

Rychlý štírek Filip Zorvan byl nejlepším hráčem na hřišti dle hlasování fanoušků. Zápas tradičně odmakal, vstřelil důležitý první gól a po utkání znovu obdržel, jako při výhře na Slavii, cenu pro Hráče zápasu. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě!

Filipe, po stadionu Slavie jste zvítězili i na horké půdě v Ostravě. Co k tomu říct?
Je to pecka a hlavně jsme pořád „naživu“! A tři góly za necelou půlhodinu? Sami jsme koukali (úsměv). Když ale chytnete lauf, tak to jede a ten fotbal je hned hezký.

Všechny tři góly byly víceméně podobné. Upozorňovali vás trenéři na rychlé dostupování baníkovských hráčů?
Dostupovali jsme jejich obránce a vždycky někdo o nás najednou vyplaval úplně volný. Navíc jsme v zakončení měli stoprocentní úspěšnost, což není úplně obvyklé. Ale samozřejmě jsme rádi, že se nám to takhle podařilo.

Skóre utkání jste otevřel důležitým prvním gólem už v desáté minutě. Věděl jste hned po převzetí míče, že takhle zakončíte?
Gólmani jdou většinou na zem pod nohy, takže jsem míč chtěl jen trochu přizvednout nad nohu brankáře Laštůvky. To se podařilo, super!

Co říkáte na bouřlivou atmosféru na stadionu?
Paráda! Přesně pro to ten fotbal hrajeme. V Ostravě je velký stadion, takže fandění tam fakt zní hezky.


Přikládáte zvláštní důležitost domácímu utkání s Bohemkou, abyste toto vítězství potvrdili dalšími důležitými body?
Každopádně, ale pro nás je v této situaci enormně důležitý každý zápas. Tím, že jsme vyhráli, tak jsme se trochu přiblížili hlavně Pardubicím a po reprezentační přestávce to musíme potvrdit za každou cenu.

Správně jste zmínil reprezentační přestávku. V této situaci – mrzí to, že další zápas bude až za čtrnáct dnů?
Kdyby záleželo na mně, tak hraju dvakrát týdně (smích). Ale možná nám to pomůže. V klidu se pořádně připravíme na domácí důležitý zápas s Bohemkou a hlavně doléčíme šrámy.

Stejně jako po zápase na Slavii jste zaujal fanoušky svým výkonem a ti vás zvolili Hráčem utkání. A protože to byl hlavní televizní přenos, dostal jste další skleněnou trofej. Už jste si na ni udělal doma místo?
Jo, místo mám (smích). Doufám, že ještě nějakou získám. Znamenalo by to totiž, že jsme pravděpodobně vyhráli a já se gólově prosadil.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo