Generální partner
Světlý režim
17. březen 2022

Jan Somberg před derby: Věřím, že nás všechny atmosféra vyburcuje!

Asistent trenéra Jan Somberg už vyhlíží sobotní slezské derby proti klubu, který spolu s Bohumilem Páníkem dva roky vedli. Bodový rozdíl mezi oběma týmy je velký, přesto věří ve starou známou pravdu, že v derby se rozdíly mažou, což ostatně potvrdilo i podzimní utkání v Karviné...

Bodový rozdíl mezi oběma kluby je obrovský, sedmatřicetibodový. Říká se ovšem, že všechny rozdíly se v derby mažou. Souhlasíte s tímto tvrzením?
Ano, říká se, že derby nemá favorita. A z vlastní zkušenosti, ať už ze Zlína či například z Baníku, to mohu jen potvrdit. Vždycky šlo o vyrovnaná utkání. A potvrdilo se to i na podzim, kdy jsme doma prohráli gólem z poslední minuty po standardní situaci.

Soupeř má velice kvalitní tým, každý post má zdvojený. Je o to víc nečitelný v přípravě na samotné utkání?
To je pravda, jenže až tak nejde o samotné hráče, jako spíš o to, co chce hrát samotný trenér - a to si myslím, že je relativně jasné. Hráči Baníku určitě mají kvalitu, ať už nastoupí kdokoliv.

Oba týmy budou postrádat nějaké hráče. Vy nemůžete počítat s Jánošem a Chvějou kvůli dohodě klubů, Baník má v trestu Ndefeho s Kaločem. Může to hrát nějakou roli?
Vzhledem k tomu, jak široký mají kádr, to pro ně problém asi nebude. Určitě je nahradí.

Jaký předpokládáte vývoj slezského derby?
My musíme vyhrávat za každou cenu. Nemůžeme se ohlížet za krásou, ale potřebujeme získávat body po jakémkoliv vývoji. Všechny tři domácí utkání jsme na jaře odehráli relativně slušně, ale vydolovali jsme z nich pouhé dva body. Potřebujeme body i z venkovních zápasů.

Jak se vy osobně těšíte na návrat do Ostravy?
Dva roky jsme tam s Bobem Páníkem působili a já určitě vím, co nás tam čeká a těším se. Musíme na to připravit i hráče, že tam bude výborná atmosféra. Kromě snad ještě Slavie lepší atmosféra v lize není. Věřím, že nás to všechny vyburcuje!

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo