Generální partner
Světlý režim
19. březen 2022

Opanované derby díky skvělé první půli, Baník Ostrava-Karviná 1:3

Karvinští snížili ztrátu na patnácté místo díky vítězství na horké baníkovské půdě, kde dokázali za prvních necelých třicet minut nastřílet tři góly. Po změně stran domácí pouze snížili. Fotbalisté MFK porazili ve FORTUNA:LIZE svého soka po téměř třech letech, ale premiérově u něho doma.
FC Baník Ostrava
sobota 19.3.2022
1:3
(0:3)
MěS Ostrava-Vítkovice
Diváci: 7076
MFK Karviná
Laštůvka – Juroška (46. Ekpai), Pokorný (39. Svozil), Lischka, Fleišman – Buchta (39. Falta), Janošek (74. Jaroň), Tetour, Koncevoj (39. Kuzmanović) – Klíma, Almási.
Bajza – Mikuš, Buchta, Kobouri (36. Dramé), Šehić – Ndiaye, Marco Túlio – Zorvan, Svoboda (57. Papadopulos), Bartošák (71. Sinyavskiy) – Durosinmi (57. Holík).
Branky: 66. Almási - 10. Zorvan, 13. Durosinmi, 27. Bartošák
ŽK: Šehić, Papadopulos, Bajza, Buchta (vš. KAR.)
Rozhodčí: Szikszay – Váňa, Volf

Komentář

Do zápasu nemohli kvůli dohodě klubů zasáhnout Adam Jánoš s Ondřejem Chvějou a kvůli zdravotním problémům ani Radek Látal či Kacper Zych. Trenér Páník v útoku vsadil na mladé – hráli Durosinmi a Svoboda.

Domácí se podle očekáváni hned od úvodního hvizdu tlačili dopředu, ale nic nebezpečného z toho nebylo. Na první gól se v Ostravě nečekalo dlouho, už v desáté minutě šli hosté do vedení, když se k míči v pokutovém území dostal Filip Zorvan a tváří v tvář Janu Laštůvkovi v bráně Baníku nezaváhal!

Za tři minuty už to bylo o dva góly. Středem hřiště se hosté propracovali až do nebezpečného území a v koncovce nezaváhali ani tentokrát. Ndiaye adresoval míč k Svobodovi, ten jej zády k bráně chtěně přiťukl Durosinmimu a mladý nigerijský útočník zakončil jako správný mazák – nekompromisně a do protipohybu Jana Laštůvky.

Vzápětí mohl snížit Almási, ale Bajza v bráně Karviné se vyznamenal. Na druhé straně podnikli hosté v černých dresech rychlou akci dva na dva. Durosinmi nehamounil, přihrál Lukáši Bartošákovi, ten zasekl, míč si dal na svou slabší pravačku a trefil geniálně přesně! Na druhé straně mohlo přijít okamžité snížení nepříznivého stavu, Tetour ovšem technickým zakončením minul.

Deset minut před koncem první půle musel ze hry stoper Davit Kobouri, pořadatelská služba jej na nosítkách musela odnést z hřiště – místo něj zaujal pozici levého stopera Sufi Dramé. Jestliže Karvinští střídali nuceně, tak domácí kouč Smetana zřejmě kvůli výkonu svých svěřenců, protože ve čtyřicáté minutě vystřídal hned třikrát. Do poločasu se již nic podstatného nestalo, proto šli fotbalisté MFK do kabiny s nečekaným třígólovým náskokem.

O přestávce neměl důvod trenér Páník sahat do sestavy. V 54. minutě měl Baník do té doby největší šanci, kterou však nepřetavil ve snížení - Tetoura zblízka vychytal výborný Pavol Bajza. Po dvojím střídání na karvinské straně (Papadopulos a Holík za Durosinmiho se Svobodou) se v další šanci objevil po přihrávce Kuzmanoviće Nigerijec Ekpai, ovšem na poslední chvíli mu do střely skočil obětavý Petr Buchta. Vzápětí na druhé straně napřáhl z dvaceti metrů Marco Túlio a mnoho nescházelo.

Domácí byli v těch chvílích nebezpečnější a aktivnější a nakonec z toho vyústilo zasloužené snížení – centr Klímy uklidil nechytatelně hlavou do sítě nejlepší střelec celé soutěže Ladislav Almási. Karvinští v dalších minutách svou bojovností otupili baníkovský tlak, který byl spíše platonický.

Velkým pozitivem je, že hosté z Karviné nepustili Baník do závěrečného velkého tlaku, a zamezili tak (zřejmě) velkému náporu. Ekpai v závěru z úhlu přestřelil a neuspěl ani Kuzmanović, toho vychytal skvělý Bajza v bráně. Po třech minutách nastavení byl konec, Karvinští na jaře podruhé vyhráli a znovu obrali vysoce postavený tým – po Slavii loupili i v Ostravě!

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Ondřej Smetana: „Trestuhodně jsme prohospodařili první poločas, to je zarážející. Karviná nás trestala. Pro nás je to veliké zklamání, protože v prvním poločase jsme si šli pouze zahrát. Naše snaha ve druhé půli přecházela postupem času a hlavně v závěru do křeče.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Pro nás to jsou stále jen dílčí tři body, ale pochopitelně jsme za ně moc rádi. Už v týdnu bylo na klucích vidět velké odhodlání. Zápas před skvělou kulisou zvládli výborně. Co víc k tomu dodat? Věděli jsme, že pokud v úvodu druhé půle nedostaneme gól, tak jsme schopni zápas uhrát do konce. Už si ani nevybavuji, kdy jsme vstřelili v zápase tři góly, natož za první poločas.“

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo