Generální partner
Světlý režim
5. říjen 2015

Karviná jede v poháru do Rýmařova

Poslední osmifinalista MOL CUPu bude znám v úterý pozdě odpoledne. Vítěz tohoto utkání narazí na prvoligovou Mladou Boleslav. Jasným favoritem utkání je tým Jozefa Webera.

Vedoucí tým Fotbalové národní ligy nastoupí u posledního celku divize sk. E. Rozdíl dvou soutěží musí být znát, ale pohárové bitvy jsou vždy ošidné. Na to ostatně doplatil ostravský Baník, který právě domácí Jiskra vyřadila ve druhém kole. Favorit z Karviné nechce ve třetím kole dopadnout stejně. „I přesto dostanou šanci méně vytěžování hráči. Avizoval jsem to už před Vítkovicemi, i po nich. Kádr máme dost široký a potřebujeme vidět v akci další hráče,“ řekl trenér Weber. 

Ten se bude muset obejít bez gólmana Pastornického a záložníka Puchla, kterou jsou na reprezentačním srazu dvacítky. Oba by jistě nastoupili v základní sestavě, vždyť Pastornický pomohl ve druhém pohárovém kole v penaltovém udolat Vítkovice. Šanci tak zřejmě dostane Jakub Andrejko.

Divizní Jiskra Rýmařov prožívá podzim jako na houpačce. Nestabilní výkony ji však řadí aktuálně na poslední příčku. Zajímavé jsou některé její výsledky. Porážka 0:3 s Petrovicemi, naopak vysoká výhra 6:0 s Havířovem či už zmíněný postup přes ostravský Baník. Zmíněná Lokomotiva Petrovice nedala Rýmařovu ve vzájemném zápase ani čuchnout. 

Do utkání zasáhl i karvinský útočník Lukáš Kurušta, dokonce dal gól a na jeden přihrál. „Ten zápas jsme s Petrovicemi zvládli takřka bez problémů, domácí jednou vystřelili na bránu. Ale samozřejmě v úterý to bude pohárový duel, domácí se určitě vybičují a vyhecují. Nebude to asi úplně snadné, ale postoupit by se mělo určitě,“ podotkl bývalý mládežnický reprezentant, který Petrovicím vypomáhá, jelikož Lokotka je farmou Karviné.  

Podle jeho slov do Rýmařova přišli dva nebo tři noví hráči. Mezi nimi i zkušený Martin Motyčka z Třince. Jiskra hraje hodně zezadu a čeká na své šance,“ doplnil Kurušta. Utkání 3. kola MOL CUPu TJ Jiskra Rýmařov – MFK OKD Karviná startuje v úterý 6. října v 15:30 hodin. 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo