Generální partner
Světlý režim
8. říjen 2015

Petr Glaser: Snad jsem trochu zamíchal kartami

Ve Fotbalové národní lize dostává šanci jen sporadicky, v poháru je to obráceně. Petr Glaser se po zranění dostává zpátky do formy a rád by se v některém z příštích druholigových zápasů podíval na hřiště od první minuty.

Petře, na první pohled snadný postup, ale především v první půli to nebylo vůbec ideální. Rýmařov měl tři velké šance a naopak váš tým, který jste na hřiště přivedl jako kapitán, takřka vůbec nic. Čím to?
Dokud soupeř má dost sil, tak každý podobný pohárový zápas je dost ošemetný a rozhodně není lehký. O tom jsme se opět přesvědčili.  Vždycky je to o prvním gólu. Nám se podařilo skórovat až po změně stran. A za výkon a ty tři góly ve druhé půli jsme si zasloužili vyhrát a postoupit.

Probrala vás poločasová bouřka v kabině?
Asi ano. Hlavně nám pomohl rychlý gól Luba Urgely, pak už to šlo a vytvářeli jsme si i další šance.

Celý zápas jste odehrál naposledy koncem srpna ve druhém pohárovém kole ve Vítkovicích. Od té doby jste posbíral pouze pár minut z mistráků. Jak se vám tedy hrálo zase po delší době?
Výborně, těšil jsem. Teď moc šancí já ani další kluci kromě Luba Urgely, kteří v Rýmařově nastoupili, nedostáváme. Ale to je jasné, když se daří a vedeme ligu, tak trenér nemá důvod ke změnám. Každopádně se snažím tvrdě trénovat a čekám na šanci.

Vám osobně zápas vyšel! Jeden gól jste dal, na další přihrál a ještě míč po vašem přímém kopu škrtl o břevno. Řekl jste si o důvěru třeba už směrem k příští neděli, kdy na Andrově stadionu v Olomouci hrajete proti rezervě Sigmy?
Tak to nevím, snad jsem aspoň trochu zamíchal kartami (úsměv). Toto je otázka spíš na trenéra. Ale po tom těžkém zranění trénuju tři nebo čtyři měsíce úplně naplno a bez problémů. Jsem připravený!

Měli jste v hlavách, že v případě postupu narazíte na Mladou Boleslav?
Samozřejmě jsme věděli, že ji nám los určil. Je fajn, že to už bude dvojzápas a budeme spolu s mistráky hrát středa-víkend. Každý radši hraje, než trénuje a navíc přijdou lidi a určitě to bude super. Navíc můžeme posbírat cenné zkušenosti s předním týmem z nejvyšší soutěže. To se může v budoucnu určitě hodit.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo