Generální partner
Světlý režim
7. říjen 2015

Podle představ jsme hráli až po přestávce, ví Weber

Karvinský trenér dal v pohárovém zápase příležitost hráčům z lavičky. První půle byla špatná, druhá o poznání lepší, což nakonec vyústilo v jasnou tříbrankovou výhru.

Fotbalisté s logem OKD na hrudi nedovolili domácímu Rýmařovu po vyřazení ostravského Baníku další senzaci a nakonec v pohodě postoupili do dalších pohárových bojů, kde je čeká atraktivní dvojzápas proti ambiciózní prvoligové Mladé Boleslavi. „Jenže v prvním poločase to nebylo vůbec ono. Místo toho, aby se domácí přizpůsobili naší hře, tak to bylo přesně naopak a trápili nás,“ podotkl Weber.

A měl pravdu, protože brankář Jakub Andrejko byl v permanenci a musel předvést minimálně tři velmi těžké zákroky. „Kuba chystal velmi dobře. O něj jsem neměl strach, i na tréninku se jeví opravdu velmi dobře. Bohužel má s Martinem Pastornickým smůlu v tom, že Braňo Pindroch má fazónu,“ usmál se v tomhle ohledu spokojený hlavní trenér MFK OKD Karviná.

Potěšili jej však i další hráči. Střelec dvou branek Lubomír Urgela i záložník Petr Glaser, který do utkání vyběhl s kapitánskou páskou. „Co se týče Luba Urgely, tak náš záměr vyšel. Dal dva góly a snad jeho sebevědomí půjde nahoru. Nutně se potřeboval trefit. Co se týče Glasera, tak on dokáže být pro soupeřovu branku nebezpečný, má výbornou střelu, což ostatně potvrdil. V první půli jsem ale od něj čekal zrychlení hry a nějakou myšlenku. Po přestávce se výrazně zlepšil, což bylo ostatně jasně vidět,“ pochvaloval si Jozef Weber s tím, že právě Petr Glaser je jedním z hráčů, který je pravidelně na hraně základní sestavy.

Po výhře 3:0 čeká na Karvinou dvojutkání s Mladou Boleslaví, na které se všichni těší, ale trenér Weber má v hlavě spíš béčko olomoucké Sigmy. „Tento důležitý zápas budeme hrát ještě před pohárem. Mohu ale slíbit, že i proti Mladé Boleslavi dostanou šanci někteří mladí hráči typu Moskál, Duda či právě reprezentující Puchel, pro které to bude obrovská škola. Oni jsou budoucností klubu a musí dostat příležitost v takových zápasech,“ zakončil Weber.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo