Generální partner
Světlý režim
14. říjen 2013

Martin Uvíra: Třinec nás svou aktivitou překvapil

Vítězný zápas proti Třinci hodnotí Martin Uvíra, který v posledních utkáních dostává pravidelně příležitost v základní sestavě, ve které rotuje. V nedělním utkání operoval na pozici štítového záložníka vedle Michala Gondy.

Martine, Třinec hodně kousal. Možná se tu představil nejlepší tým v dosavadním průběhu podzimu. Jak jste zápas viděl vy?

Nešla nám příliš kombinace, zkazili jsme hodně přihrávek. Na druhou stranu jsme to nahradili bojovností, což slavilo úspěch a naštěstí zápas dovedli do vítězného konce. Třinec nás hodně překvapil tím, že chodil ve spoustě hráčů dopředu a byl aktivní. To jsme nečekali, ale bylo to od nich sympatické.

Věřili jste po vyrovnávacím gólu, že ještě zápas dovedete do vítězného konce? Přeci jenom kromě velké šance Vladimíra Mišinského jste toho ve druhé půli moc neměli.

Je hodně deprimující dostat gól na 1:1 deset minut před koncem. Ale bylo vidět, že jsme makali dál a chtěli dát ten rozdílový gól.

Nastoupil jste možná trochu překvapivě vedle Michala Gondy v záloze a Jakub Hottek se stáhl na pozici levého beka. Fanoušci vás spíš mohli vídat na stoperské dvojici nebo na krajích obrany. Vnímáte nějaký rozdíl?

Je mi celkem jedno, kde nastoupím. Lépe se cítím v obraně, ale ani defenzivní štít mi nedělá problém.

Ze zápasu jste si odnesl také monokl na levém oku. Co přesně se v inkriminovaný okamžik stalo?

Po nákopu od gólmana jsem šel do hlavičkového souboje, aby do něj nemuseli stopeři. Ale bohužel na mě šli dva soupeřovi hráči a jeden z nich mě trefil hlavou do oka. Takže nic příjemného, ale nemělo by to být naštěstí nic vážného.

V posledních utkáních pravidelně nastupujete v základní sestavě. To vás musí těšit, ne?

Doufám, že se v ní udržím. Naneštěstí pro spoluhráče to tak vyšlo, protože mi pomohly jejich zdravotní problémy. Mihailo Jovanovič se zranil ve Vlašimi a před domácím zápasem se Zlínem nebylo dobře Richardu Vaňkovi, a tak padla volba na mě.

Pozice defenzivního záložníka váš úplně obvyklý post není, ale vyrovnáváte se s tím dobře. Máte z toho dobrý pocit?

Tak úplně nové to pro mě není, protože pár zápasů za Opavu jsem na této pozici už odehrál.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.
×
Dnes v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.