Mlade talenty

Martin Uvíra: Třinec nás svou aktivitou překvapil

14.10.2013 | redakce
 

Martin Uvíra: Třinec nás svou aktivitou překvapil Vítězný zápas proti Třinci hodnotí Martin Uvíra, který v posledních utkáních dostává pravidelně příležitost v základní sestavě, ve které rotuje. V nedělním utkání operoval na pozici štítového záložníka vedle Michala Gondy.

 

Martine, Třinec hodně kousal. Možná se tu představil nejlepší tým v dosavadním průběhu podzimu. Jak jste zápas viděl vy?

Nešla nám příliš kombinace, zkazili jsme hodně přihrávek. Na druhou stranu jsme to nahradili bojovností, což slavilo úspěch a naštěstí zápas dovedli do vítězného konce. Třinec nás hodně překvapil tím, že chodil ve spoustě hráčů dopředu a byl aktivní. To jsme nečekali, ale bylo to od nich sympatické.

Věřili jste po vyrovnávacím gólu, že ještě zápas dovedete do vítězného konce? Přeci jenom kromě velké šance Vladimíra Mišinského jste toho ve druhé půli moc neměli.

Je hodně deprimující dostat gól na 1:1 deset minut před koncem. Ale bylo vidět, že jsme makali dál a chtěli dát ten rozdílový gól.

Nastoupil jste možná trochu překvapivě vedle Michala Gondy v záloze a Jakub Hottek se stáhl na pozici levého beka. Fanoušci vás spíš mohli vídat na stoperské dvojici nebo na krajích obrany. Vnímáte nějaký rozdíl?

Je mi celkem jedno, kde nastoupím. Lépe se cítím v obraně, ale ani defenzivní štít mi nedělá problém.

Ze zápasu jste si odnesl také monokl na levém oku. Co přesně se v inkriminovaný okamžik stalo?

Po nákopu od gólmana jsem šel do hlavičkového souboje, aby do něj nemuseli stopeři. Ale bohužel na mě šli dva soupeřovi hráči a jeden z nich mě trefil hlavou do oka. Takže nic příjemného, ale nemělo by to být naštěstí nic vážného.

V posledních utkáních pravidelně nastupujete v základní sestavě. To vás musí těšit, ne?

Doufám, že se v ní udržím. Naneštěstí pro spoluhráče to tak vyšlo, protože mi pomohly jejich zdravotní problémy. Mihailo Jovanovič se zranil ve Vlašimi a před domácím zápasem se Zlínem nebylo dobře Richardu Vaňkovi, a tak padla volba na mě.

Pozice defenzivního záložníka váš úplně obvyklý post není, ale vyrovnáváte se s tím dobře. Máte z toho dobrý pocit?

Tak úplně nové to pro mě není, protože pár zápasů za Opavu jsem na této pozici už odehrál.

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem