Generální partner
Světlý režim
11. říjen 2013

Pavel Eismann: O venkovní síle Třince víme

Stabilní člen karvinské základní sestavy se v neděli postaví proti svým bývalým spoluhráčům. S Třincem zažil Pavel Eismann pád do MSFL, ale i následný postup zpátky do druhé nejvyšší soutěže. V ní se Třinečtí prozatím nachází na jedenácté příčce s třinácti body.

V neděli přijede Třinec, váš bývalý zaměstnavatel. Tým se od minulé sezóny příliš nezměnil, takže se potkáte s bývalými spoluhráči. Těšíte se?

Je pravdou, že tým je takřka stejný, s kterým jsme spadli do MSFL a následně hned v minulé sezóně jsme do druhé nejvyšší soutěže vrátili. Takže ty kluky znám velmi dobře, ale jestli se těším? Nevím, nějaký čas jsem tam strávil, zažil plno věcí, ale teď jsem v Karviné a potřebujeme dál sbírat body.

Čekal jste po letním příchodu do Karviné právě z Třince, že budete patřit k nejvytíženějším hráčům? V deseti odehraných zápasech jste hned osmkrát odehrál celých devadesát minut a pouze dvakrát střídal okolo sedmdesáté minuty. Svědčí to kromě ustálených výkonů i o dobré fyzické připravenosti?

Zatím je vše bez problémů. I přípravu jsem absolvoval celou. Myslím si, že jsme všichni dobře připraveni. Co se týče mé osoby, tak mě pochopitelně těší, že mi drží zdraví a celé zápasy vydržím. Důležitá je i důvěra trenéra.

Potkají se dva celky, kterým patří v tabulce domácích a venkovních zápasů prvenství. Karviná je nejlepší doma a Třinec zase venku. Překvapuje vás to?

Na statistiky jsme koukali a víme o tom. Je to určitě hodně zajímavá věc, protože Třinec byl vždycky silnější doma a venku moc bodů nesbíral.

Před angažmá v Třinci jste působil nějaký čas v týmu Sandecja Nowy Sacz. Jaká je úroveň druhé nejvyšší polské soutěže?

V Polsku jsem byl rok a půl. Liga je rychlá kombinační. Hraje v ní spoustu fotbalistů, kteří se nevešli do kádru celků z Ekstraklasy. Kvalitativně je o stupínek výš než naše FNL. Návštěvnost je poměrně vysoká. Lidi fotbal v Polsku zajímá, navíc stadiony jsou ve velmi dobrém stavu.

Pocházíte z Chrudimi, a proto se nabízí otázka týkající se místního ERA-PACKu, tedy fenoména českého futsalu. Sledujete aspoň výsledky tohoto týmu?

Pochopitelně. Zrovna v úterý dávali v televizi zápas Chrudimi proti Brnu. Takže jsem se díval. Některé kluky znám, ale osobně na futsal, když jsem doma, nechodím. Ale zápasy a výsledky sleduji.

Celý velký rozhovor s Pavlem Eismannem najdete v zápasovém zpravodaji (bulletinu) u příležitosti nedělního regionálního derby proti FK Fotbal Třinec.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.

so 21.12. | redakce

Vlk: Mužstvo chceme po špatném podzimu okysličit

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk v obsáhlém rozhovoru hodnotí nepovedenou podzimní část, skladbu kádru, zranění, invektivy na jeho osobu a seznam hráčů, kteří dostali svolení hledat si nové angažmá.