Mlade talenty

Pavel Eismann: O venkovní síle Třince víme

11.10.2013 | redakce
 

Pavel Eismann: O venkovní síle Třince víme Stabilní člen karvinské základní sestavy se v neděli postaví proti svým bývalým spoluhráčům. S Třincem zažil Pavel Eismann pád do MSFL, ale i následný postup zpátky do druhé nejvyšší soutěže. V ní se Třinečtí prozatím nachází na jedenácté příčce s třinácti body.

 

V neděli přijede Třinec, váš bývalý zaměstnavatel. Tým se od minulé sezóny příliš nezměnil, takže se potkáte s bývalými spoluhráči. Těšíte se?

Je pravdou, že tým je takřka stejný, s kterým jsme spadli do MSFL a následně hned v minulé sezóně jsme do druhé nejvyšší soutěže vrátili. Takže ty kluky znám velmi dobře, ale jestli se těším? Nevím, nějaký čas jsem tam strávil, zažil plno věcí, ale teď jsem v Karviné a potřebujeme dál sbírat body.

Čekal jste po letním příchodu do Karviné právě z Třince, že budete patřit k nejvytíženějším hráčům? V deseti odehraných zápasech jste hned osmkrát odehrál celých devadesát minut a pouze dvakrát střídal okolo sedmdesáté minuty. Svědčí to kromě ustálených výkonů i o dobré fyzické připravenosti?

Zatím je vše bez problémů. I přípravu jsem absolvoval celou. Myslím si, že jsme všichni dobře připraveni. Co se týče mé osoby, tak mě pochopitelně těší, že mi drží zdraví a celé zápasy vydržím. Důležitá je i důvěra trenéra.

Potkají se dva celky, kterým patří v tabulce domácích a venkovních zápasů prvenství. Karviná je nejlepší doma a Třinec zase venku. Překvapuje vás to?

Na statistiky jsme koukali a víme o tom. Je to určitě hodně zajímavá věc, protože Třinec byl vždycky silnější doma a venku moc bodů nesbíral.

Před angažmá v Třinci jste působil nějaký čas v týmu Sandecja Nowy Sacz. Jaká je úroveň druhé nejvyšší polské soutěže?

V Polsku jsem byl rok a půl. Liga je rychlá kombinační. Hraje v ní spoustu fotbalistů, kteří se nevešli do kádru celků z Ekstraklasy. Kvalitativně je o stupínek výš než naše FNL. Návštěvnost je poměrně vysoká. Lidi fotbal v Polsku zajímá, navíc stadiony jsou ve velmi dobrém stavu.

Pocházíte z Chrudimi, a proto se nabízí otázka týkající se místního ERA-PACKu, tedy fenoména českého futsalu. Sledujete aspoň výsledky tohoto týmu?

Pochopitelně. Zrovna v úterý dávali v televizi zápas Chrudimi proti Brnu. Takže jsem se díval. Některé kluky znám, ale osobně na futsal, když jsem doma, nechodím. Ale zápasy a výsledky sleduji.

Celý velký rozhovor s Pavlem Eismannem najdete v zápasovém zpravodaji (bulletinu) u příležitosti nedělního regionálního derby proti FK Fotbal Třinec.

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem