Generální partner
Světlý režim
11. říjen 2013

Pavel Eismann: O venkovní síle Třince víme

Stabilní člen karvinské základní sestavy se v neděli postaví proti svým bývalým spoluhráčům. S Třincem zažil Pavel Eismann pád do MSFL, ale i následný postup zpátky do druhé nejvyšší soutěže. V ní se Třinečtí prozatím nachází na jedenácté příčce s třinácti body.

V neděli přijede Třinec, váš bývalý zaměstnavatel. Tým se od minulé sezóny příliš nezměnil, takže se potkáte s bývalými spoluhráči. Těšíte se?

Je pravdou, že tým je takřka stejný, s kterým jsme spadli do MSFL a následně hned v minulé sezóně jsme do druhé nejvyšší soutěže vrátili. Takže ty kluky znám velmi dobře, ale jestli se těším? Nevím, nějaký čas jsem tam strávil, zažil plno věcí, ale teď jsem v Karviné a potřebujeme dál sbírat body.

Čekal jste po letním příchodu do Karviné právě z Třince, že budete patřit k nejvytíženějším hráčům? V deseti odehraných zápasech jste hned osmkrát odehrál celých devadesát minut a pouze dvakrát střídal okolo sedmdesáté minuty. Svědčí to kromě ustálených výkonů i o dobré fyzické připravenosti?

Zatím je vše bez problémů. I přípravu jsem absolvoval celou. Myslím si, že jsme všichni dobře připraveni. Co se týče mé osoby, tak mě pochopitelně těší, že mi drží zdraví a celé zápasy vydržím. Důležitá je i důvěra trenéra.

Potkají se dva celky, kterým patří v tabulce domácích a venkovních zápasů prvenství. Karviná je nejlepší doma a Třinec zase venku. Překvapuje vás to?

Na statistiky jsme koukali a víme o tom. Je to určitě hodně zajímavá věc, protože Třinec byl vždycky silnější doma a venku moc bodů nesbíral.

Před angažmá v Třinci jste působil nějaký čas v týmu Sandecja Nowy Sacz. Jaká je úroveň druhé nejvyšší polské soutěže?

V Polsku jsem byl rok a půl. Liga je rychlá kombinační. Hraje v ní spoustu fotbalistů, kteří se nevešli do kádru celků z Ekstraklasy. Kvalitativně je o stupínek výš než naše FNL. Návštěvnost je poměrně vysoká. Lidi fotbal v Polsku zajímá, navíc stadiony jsou ve velmi dobrém stavu.

Pocházíte z Chrudimi, a proto se nabízí otázka týkající se místního ERA-PACKu, tedy fenoména českého futsalu. Sledujete aspoň výsledky tohoto týmu?

Pochopitelně. Zrovna v úterý dávali v televizi zápas Chrudimi proti Brnu. Takže jsem se díval. Některé kluky znám, ale osobně na futsal, když jsem doma, nechodím. Ale zápasy a výsledky sleduji.

Celý velký rozhovor s Pavlem Eismannem najdete v zápasovém zpravodaji (bulletinu) u příležitosti nedělního regionálního derby proti FK Fotbal Třinec.
Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.
×
Dnes v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.