Generální partner
Světlý režim
12. říjen 2013

V neděli regionální derby, Karviná-Třinec (ne,16)

Pravé nefalšované derby je tady. Na domácí tým čeká druhé domácí utkání v řadě. Tentokrát do Karviné přijede FK Fotbal Třinec, který se může pyšnit nejlepší bilancí na soupeřově hřištích.

Po týdenní pauze se opět naplno rozbíhá Fotbalová národní liga. Před všemi šestnácti týmy je závěrečných šest podzimních kol. Pro svěřence Josefa Mazury dost těžkých. „To bezesporu. Půjdeme postupnými kroky a v neděli chceme udělat ten první v derby proti Třinci. Soupeř má kvalitní tým se zkušenými fotbalisty. Bude to jistě zajímavá a atraktivní konfrontace dvou celků z tohoto regionu,“ prohlásil před utkání karvinský trenér Josef Mazura.

Ten si pochvaloval, že s týmem udělal během pauzy kus práce. „Za těch čtrnáct dnů jsme dobře potrénovali, zahráli si i přípravný duel s Frýdek-Místkem a vše směřovalo k utkání s Třincem. Věřím, že jsme se zodpovědně připravili, protože v derby je možné úplně všechno,“ zdůraznil. Třinečtí jsou možná trochu překvapivě nejlepším týmem na hřištích soupeřů. Upozorňoval Mazura na tuto skutečnost v kabině? „Vyhráli dvakrát v Praze a jednou ve Frýdku-Místku. Kvalitu především v obraně tam prostě mít musí. Nesmíme je nechat vstřelil první gól, to bychom pak měli dost těžké,“ míní Josef Mazura.

Nováček FNL se do druhé nejvyšší soutěže vrátil po jednoroční epizodě v MSFL. Před tímto zápasem jedenáctý tým Fotbalové národní ligy trénuje Pavel Hajný. Ten v týdnu přivítal do svého kádru novou posilu. Tou je čtyřiadvacetiletý útočník Kamil Adamek, který do Třince přišel na hostování do konce roku z týmu Drzewniarz Jasienica. V Třinci je rovněž na hostování karvinský útočník Václav Juřena, ale ten do zápasu zasáhnout nemůže. Stejně je tomu i opačně. Momentálně karvinský brankář Martin Lipčák také nebude moci proti „svým“ nastoupit. Lipčák se tak aspoň do branky podívá v neděli dopoledne, kdy by ji měl hájit v barvách rezervního celku na půdě lídra z Havířova.

Ze vzájemné bilance obou soupeřů vyplývá (počítáme od sezóny 2008/2009), že Třinec ještě v Karviné nikdy nebodoval. V posledním duelu, který se odehrál na začátku března 2012, Třinec v domácím prostředí zvítězil 2:0. Kdo jistě do zápasu nezasáhne je kromě již dvou zmíněných ještě Josef Čtvrtníček, který pyká za čtyři žluté karty. Domácí tým je podle trenéra Mazury skoro v pořádku. „Na 99% je všechno v pořádku, drobnost trápí pouze Karola Pavelku. To ještě uvidíme, co se s tím dá dělat,“ pronesl kouč Karviné.

Zápas začíná na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji v neděli v 16:00. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Kalenda. Na čarách mu budou asistovat Pavel Peřina a Lucie Ratajová. Právě pomezní paní rozhodčí má za sebou čerstvou zkušenost z Ligy mistryň. Ve středu se svými českými kolegyněmi účinkovala v zápase Standard Lutych – Glasgow City, které skončilo smírně 2:2. Nebude chybět rovněž poločasová soutěž. Tentokrát se majitelé tří vylosovaných bulletinů utkají v přesnosti střely do kufru auta o zapůjčení jednoho z modelů od společnosti ACA autocentrála. Nebude chybět rovněž PROMOteam Hitrádia Orion se svým doprovodným programem. Prostě derby se vším všudy a zábava pro celou rodinu.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii