Mlade talenty

V neděli regionální derby, Karviná-Třinec (ne,16)

12.10.2013 | redakce
 

V neděli regionální derby, Karviná-Třinec (ne,16) Pravé nefalšované derby je tady. Na domácí tým čeká druhé domácí utkání v řadě. Tentokrát do Karviné přijede FK Fotbal Třinec, který se může pyšnit nejlepší bilancí na soupeřově hřištích.

 

Po týdenní pauze se opět naplno rozbíhá Fotbalová národní liga. Před všemi šestnácti týmy je závěrečných šest podzimních kol. Pro svěřence Josefa Mazury dost těžkých. „To bezesporu. Půjdeme postupnými kroky a v neděli chceme udělat ten první v derby proti Třinci. Soupeř má kvalitní tým se zkušenými fotbalisty. Bude to jistě zajímavá a atraktivní konfrontace dvou celků z tohoto regionu,“ prohlásil před utkání karvinský trenér Josef Mazura.

Ten si pochvaloval, že s týmem udělal během pauzy kus práce. „Za těch čtrnáct dnů jsme dobře potrénovali, zahráli si i přípravný duel s Frýdek-Místkem a vše směřovalo k utkání s Třincem. Věřím, že jsme se zodpovědně připravili, protože v derby je možné úplně všechno,“ zdůraznil. Třinečtí jsou možná trochu překvapivě nejlepším týmem na hřištích soupeřů. Upozorňoval Mazura na tuto skutečnost v kabině? „Vyhráli dvakrát v Praze a jednou ve Frýdku-Místku. Kvalitu především v obraně tam prostě mít musí. Nesmíme je nechat vstřelil první gól, to bychom pak měli dost těžké,“ míní Josef Mazura.

Nováček FNL se do druhé nejvyšší soutěže vrátil po jednoroční epizodě v MSFL. Před tímto zápasem jedenáctý tým Fotbalové národní ligy trénuje Pavel Hajný. Ten v týdnu přivítal do svého kádru novou posilu. Tou je čtyřiadvacetiletý útočník Kamil Adamek, který do Třince přišel na hostování do konce roku z týmu Drzewniarz Jasienica. V Třinci je rovněž na hostování karvinský útočník Václav Juřena, ale ten do zápasu zasáhnout nemůže. Stejně je tomu i opačně. Momentálně karvinský brankář Martin Lipčák také nebude moci proti „svým“ nastoupit. Lipčák se tak aspoň do branky podívá v neděli dopoledne, kdy by ji měl hájit v barvách rezervního celku na půdě lídra z Havířova.

Ze vzájemné bilance obou soupeřů vyplývá (počítáme od sezóny 2008/2009), že Třinec ještě v Karviné nikdy nebodoval. V posledním duelu, který se odehrál na začátku března 2012, Třinec v domácím prostředí zvítězil 2:0. Kdo jistě do zápasu nezasáhne je kromě již dvou zmíněných ještě Josef Čtvrtníček, který pyká za čtyři žluté karty. Domácí tým je podle trenéra Mazury skoro v pořádku. „Na 99% je všechno v pořádku, drobnost trápí pouze Karola Pavelku. To ještě uvidíme, co se s tím dá dělat,“ pronesl kouč Karviné.

Zápas začíná na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji v neděli v 16:00. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Kalenda. Na čarách mu budou asistovat Pavel Peřina a Lucie Ratajová. Právě pomezní paní rozhodčí má za sebou čerstvou zkušenost z Ligy mistryň. Ve středu se svými českými kolegyněmi účinkovala v zápase Standard Lutych – Glasgow City, které skončilo smírně 2:2. Nebude chybět rovněž poločasová soutěž. Tentokrát se majitelé tří vylosovaných bulletinů utkají v přesnosti střely do kufru auta o zapůjčení jednoho z modelů od společnosti ACA autocentrála. Nebude chybět rovněž PROMOteam Hitrádia Orion se svým doprovodným programem. Prostě derby se vším všudy a zábava pro celou rodinu.

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem